איפור בשבת

מכיוון שאחת מהמלאכות האסורות בשבת היא צביעה, וכן מריחה של חומרים, יוצא אם כן שאסור להתאפר בשבת או למרוח לאק, גם בגלל הצביעה, וגם בגלל מריחת האיפור. כמו כן יש להיזהר שלא להוריד את האיפור או הלאק בשבת, כי כמו שאסור לצבוע, כך אסור למחוק צביעה.

ולכן, אישה שרוצה להיות מאופרת בשבת עדיף שתשתמש באיפור העמיד במים.

אם ישנה פודרה ללא שום משחה, מותר להשתמש בה בשבת, אך בפועל קשה לבדוק באיזו פודרה יש משחה או שמן ובאיזו לא, ולכן עדיף לא להשתמש בשום איפור.

—————–

"ויעתר יצחק לה' נוכח אישתו" – יצחק אבינו רוצה ילדים, הוא ממתין כבר שנים, אבל אישתו עקרה. מה עושים?

הוא כמובן מתפלל לבורא עולם שייתן לו ילדים. אבל זה לא מדויק. הוא לא מבקש "תן לי ילדים", הוא מבקש "תן לנו ילדים" – אני רוצה ילדים, מאוד, אבל רק אם הם יגיעו דרך אישתי הצדיקה והאהובה, לא מישהי אחרת!

אז למרות שהרבה יותר קל היה להתפלל רק על עצמו, הוא הרי לא עקר, והקב"ה היה מוצא דרך אחרת לסדר לו ילדים… אבל יצחק התגבר על התשוקה הטבעית שלו לילדים, לתינוק קטן וחמוד, והחליט שהתחשבות בבת הזוג הרבה יותר חשובה! הצער שלה, הדמעות שלה, שווים הרבה יותר… אז נכון שאני רוצה, אבל רק בתנאי שגם היא תזכה להיות מאושרת איתי!

ומה בסוף, הוא הפסיד מזה? וודאי שלא, במקום להתחתן עם איזו מישהי מהרחוב, לא עקרה, והיו נולדים להם בממוצע 2.5 ילדים וכלב, הוא זכה לקבל בן שהתחיל את כל עם ישראל! אפילו השם "ישראל" זה השם של הבן שלו, ועל שמו אנו נקראים!

כשאת לפעמים מוותרת על משהו שאת רוצה כדי להתחשב ברגשות של בעלך, של הילדים, או אפילו של סתם חברה או שכנה, ויתור אמיתי לשם שמיים, כדי לא לפגוע ברגשות של יהודייה אחרת, וכל זה למרות שאת לא אשמה בכלום וזכותך המלאה לעשות את מה שאת עושה, אם בכל זאת את מוותרת, מובטח לך שלא רק שלא תפסידי כלום מהוויתור הזה, אלא גם תרוויחי כפליים! כמובן שהוויתור צריך להיות בשביל השני ולא בשביל הרווח, אבל כשאנו כן זוכים לעשות כן, וודאי שלא חסר לבורא עולם דרכים להחזיר לנו אושר ושמחה בעולם הזה, וכל שכן בעולם הבא!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: