אכילת בשר וחלב על שולחן אחד

אסור לשני אנשים לשבת יחד ליד אותו שולחן כשאחד מהם אוכל בשר והשני חלב, כדי שלא יבואו בטעות לטעום מהאוכל של השני. אמנם אם האנשים אינם מכירים זה את זה, כגון בבית מלון שיש בו שולחן אוכל גדול לארוחת בוקר או מסעדה שיש בה שולחנות צמודים אחד לשני, אין איסור, כי אדם לא יטעם אוכל מאדם שהוא לא מכיר.

אם עושים סימן היכר אז אפשר שגם אנשים שמכירים זה את זה יאכלו ביחד, כי יש דבר שמזכיר להם, כגון להניח על השולחן דבר שלא נמצא שם תמיד, כגון מנורה, נרות, בקבוק שתיה שבדרך כלל לא נמצא שם, להניח מחצלות נפרדות מתחת לצלחות וכו'

אכן אם השולחן ענקי וכל אחד יושב בקצה אחר של השולחן ואי אפשר להגיע לשני, מותר.

———————————–

"ממחרת השבת יניפנו" – את עומר השעורים הקריבו למחרת הפסח, ומאז אנו סופרים את ספירת העומר עד לחג השבועות, והספירה היא ההכנה שלנו לקראת התעלות רוחנית, לקראת קבלת התורה. אך אם כן, מדוע קרבן העומר קרב כבר יום למחרת הפסח, הרי אז הספירה רק התחילה?

הרבה פעמים אנו מתכננים משהו טוב, או מצפים למשהו טוב, אך זה לא כרגע, עוד חודשיים כשאני אסיים עם ה… אז אני אהיה רגועה מספיק ואוכל להתחיל לעשות משהו טוב… וכך רוב החיים שלנו עוברים עם משפטים כאלו ודחיות וציפיות לעתיד ורוד יותר שאז יהיה לנו זמן לממש את עצמנו… וזו הטעות הגדולה שלנו, וזה מה שהתורה רוצה ללמד אותך – נכון, בעוד 49 יום מקבלים את התורה, אנו עדיין לא שם, אך מה מונע ממך לחיות היום את העתיד?? אם את יודעת שיש אפשרות לעשות דברים טובים יותר, אם את יודעת שהיית רוצה לשנות דברים בעצמך לטובה, מה יש לך לחכות עד שתסיימי את המשכנתא, שהילדים יתחתנו, שהלחץ בעבודה ירד?? תחיי עכשיו את העתיד, תמשיכי לספור ולצפות, אך קומי ותעשי כבר עכשיו!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: