ביצה קלופה שעמדה כל הלילה

ישנם דברים שאסורים משום סכנה בריאותית, ואחד מהם הוא לאכול ביצה או בצל או שום שכבר קילפו אותם ועמדו כל או רוב הלילה מגולים. לכן יש להיזהר לא לקלף ביצים ולהשאיר אותן כך כל הלילה, בין מבושלות ובין שאינן מבושלות.

גם אם האוכל עומד במקרר, או עטוף בשקית, או מוקפא בפריזר, עדיין יש איסור.

אם הם מעורבים עם משהו, כגון ביצה קצוצה בתוך סלט, או שום כתוש בשמן, או ביצה מטוגנת בשמן, אין איסור להשאירן כל הלילה. וכן אם השארת על הבצל או השום מעט מן הקליפה, הדבר מותר.

מכיוון שבימינו לא שכיחה סכנה, לכן אם שכחו אותם קלופים כל הלילה, בדיעבד אפשר להקל ולהשתמש בהן (ויש מחמירים לזרוק אם מדובר בהפסד מועט), אך לכתחילה יש להיזהר, שכן הרבה חומרים ומאכלים שנראו תמימים בתחילה, התבררו בסופם כמסוכנים.

——————–

בפרשה מסופר שבני ישראל התלוננו, הם התגעגעו למצרים, הם זוכרים את "החציר" שאכלו ב"חינם" במצרים. נשמע מוזר קצת לא? שבן אדם מתגעגע לחציר, זה מאכל של סוסים… וחוץ מזה שהם לא קיבלו שום דבר בחינם במצרים, רק מכות ועינויים.

אלא האמת היא שהיה כאן דו שיח עמוק, הם טענו שאפשר קצת לנוח מהמצוות, הם זוכרים איך במצרים קיבלו הכל חינם – חינם מן המצוות, אז גם עכשיו הם רוצים איזו תקופת מנוחה, שיהיה זמן לקרוא קצת עיתונים, לראות אופרת סבון בטלוויזיה, זה מאוד מרחיב את האופקים ובונה את האישיות, ומה מפריע קצת לקרוא רכילות עסיסית על איזו שחקנית מהוליווד, זה מאוד עוזר בחיים, במיוחד אם את משתפת את בעלך, זה ממש תורם לשלום בית ולאהבה בינכם.

ומה הקב"ה ענה להם?

אני מציע לכם מעדני גורמה, חיים של אושר ושמחה אמיתיים ואתם מחפשים לאכול חציר…? את חייבת את זה בשביל עצמך, לבדוק, איך אני רוצה שהחיים שלי ייראו בעוד כמה שנים? אני מרגישה סיפוק רוחני? אני מרגישה שאני עושה משהו טוב? האם הדרך שבה אני צועדת תוביל אותי לשם, או שמא אני עומדת במקום כמו סוס ועסוקה בלחשוב על חציר…?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: