ברכת אחרונה על סופגניה

אם אוכלים מזונות יותר מכמות של 216 גרם, ולפי האשכנזים אף בכל כמות אם קובעים עליהם סעודה, יש לברך ברכת המזון, אך אם אין למזונות צורה של פת, כגון שהם מטוגנים או מבושלים, אז בכל מקרה אין מברכים ברכת המזון, אלא "על המחיה".
לכן ספגטי, בלינצ'ס, וסופגניה מטוגנת, אפשר לאכול כמה שרוצים (כמובן שזה יעלה בכמה שעות חדר כושר, אבל זה בקבוצה של הדיאטות) ולא מברכים ברכת המזון.
אם הסופגניה אפויה – אם אין בבצק שום טעם מיוחד, אז דינה כמו לחמניה ומברכים המוציא וברכת המזון. אם יש בבצק טעם, אז הברכה הראשונה היא מזונות, אבל מכיוון שיש לה צורה של פת, יש להיזהר לא לאכול כמות גדולה אלא אם כן רוצים לברך ברכת המזון.
בכל מקרה, באמצע הסעודה לא מברכים על הסופגניה כלל, ועדיף לכוון כבר כשמברכים על הלחם לפטור גם את הסופגניות שיביאו אחר כך.
יעקב אבינו עשה הרבה כדי להשלים עם עשיו, אך ברגע שעשיו מציע להכיר ליעקב ובניו להכיר כמה מהחבר'ה שלו, פתאום יעקב מתהפך "למה זה אמצא חן", מה היה כאן? יעקב היה מוכן לשלם הרבה, ולהשפיל את עצמו, בשביל השלום, כי השלום הוא דבר גדול, אך ברגע שעשיו מציע שהילדים של יעקב, היהודים הטהורים האלה, יסתובבו עם החבר'ה של עשיו, ילכו לסרטים ביחד, יסובבו במועדונים, זה היה הקו האדום, כאן יעקב אמר אני לא מוותר על חינוך הילדים, גם אם זה אומר שתתחיל בינינו מלחמה, אני לא נותן לאף אחד לפגוע בנשמתם של הילדים! טלויזיה ואייפון הם בייביסיטר זול, לא אוכלים הרבה, אין להם תלונות, והם זמינים כל שעות היום, אבל צריכים לזכור שאת התוכן כותבים במאים סוטים, חברים של עשיו, ולא יעקב אבינו, ולכן חובה להשתמש בסינונים ופיקוח. אמא יקרה, בורא עולם הפקיד בידייך נשמות טהורות, אל תתני לעשיו לחנך אותם.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: