ברכת מזונות

מזון שאינו לחם אך מכיל אחד מחמשת מיני דגן, חיטה, שעורה, שיבולת שועל, שיפון וכוסמין, בדרך כלל מברכים עליו מזונות, גם אם הם אינם רובו של המאכל, אלא מספיק שמטרת הקמח להוסיף טעם במאכל, הם החשובים ומברכים על אותו מאכל "מזונות".

אם הקמח נוסף למאכל רק כדי לדבק אותו כדי שהוא לא יתפרק, אין לקמח חשיבות ולכן מברכים לפי המרכיב החשוב או המרכיב שהוא רובו של אותו מאכל.

לכן בעוגת גבינה או פשטידה שבהן יש קמח, אם הקמח נועד רק לייצב את הגבינה שלא תתמוטט, אין לברך מזונות, אך אם הוא נועד כדי לתת טעם באוכל, יש לברך מזונות.

——————-

"דאגה בלב איש ישיחנה" – כשיש לנו דאגות וחששות, לפעמים הפיתרון הטוב ביותר הוא בסך הכל לספר אותם למישהו אחר, לאדם שאוהב אותנו ואיכפת לו מאיתנו. רואים מכאן שאת יכולה להיות העזרה הטובה ביותר לחברה שלך, גם אם את לא פסיכולוגית או עובדת סוציאלית… רק להקשיב לה באיכפתיות, אפילו אם אין לך פתרונות להציע לה או עזרה בפועל, רק להקשיב לה.

כן, אבל מה לעשות אם לי יש בעיה, עם מי אני אדבר?

לך יש את החבר הטוב ביותר, יש לך אבא בשמיים, הקב"ה שאוהב אותך ומבין הכי טוב מה עובר בליבך ויודע לרפא את נשמתך בצורה הטובה ביותר, תדברי איתו! תספרי לבורא עולם מה מטריד אותך, ממה את חוששת, שאת רוצה לפעמים לבכות ואת רוצה חיבוק, יש לך כתובת כל כך קרובה, כל כך זמינה, אפילו בשביל סתם להגיד לו תודה!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: