בשר שחומם במיקרוגל חלבי

אם בטעות הכניסו צלחת עם שניצל עוף (כן, יש עדיין עוף אמיתי, בערך, לא מסויה…) למיקרוגל חלבי וחיממו אותו, השניצל אסור באכילה, ויש להגעיל את המיקרוגל ואת הצלחת (תלוי מאיזה חומר היא עשויה). מכיוון שהמיקרוגל אטום ואין לאדים לאן לצאת אלא הם מגיעים לדפנות ורק אז נשאבים החוצה, אז בינתיים הם מוציאים את אדי החלב מגוף המיקרוגל והם חוזרים ונבלעים בשניצל ובצלחת. אמנם אם הפעם האחרונה שבה חיממו חלב במיקרוגל הייתה לפני יותר מ 24 שעות, אז הטעם הבלוע במיקרוגל הוא פגום ולכן לא אוסר לא את השניצל ולא את הצלחת, אך המיקרוגל צריך הגעלה.

אם השניצל היה מכוסה בצורה הרמטית, אין צורך להגעיל את המיקרוגל, ומותר אף לכתחילה לחמם בו בשר, אך יש לשים לב שאכן הוא היה מכוסה טוב ללא חורים וכו' ולכן עדיף לכסות בשני כיסויים.

משה רבינו אומר לפרעה, אתה הולך לקבל מכה, ואתה יודע מה הסיבה? "שמתי פדות בין עמי ובין עמך". כשאתה תראה את חיות הטרף, האריות והדובים, נכנסות למצרים, תראה איך פתאום הן נעצרות כשהן מגיעות לאיזור שבו גרים היהודים! מדוע? הן ראו שלט "איזור יהודים"? לא. הן הרגישו שיש כאן נברא מסוג מיוחד, שאין להן רשות להתקרב אליו! ולכן כשבורא עולם בירך את אברהם בצאצאים, הוא העלה אותו מחוץ לאטמוספירה של כדור הארץ, שיראה טוב את כל הכוכבים, ואמר לו, "כה יהיה זרעך" – כל זרעך יהיו מיוחדים, כל אחד יהיה כוכב מיוחד במינו, כל אחד עם התכלית שלו בעולם, עם הכוחות שלו בעולם, שאף אחד מהם לא יחשוב שהוא עוד איזה אדם מתוך 7 מיליארד בני אדם, סתם יהודי קטן, לא! אם הכוכב נראה קטן, זה רק כי מסתכלים עליו מרחוק, אך אם היו מתקרבים אליו, לנשמה של היהודי, היו מגלים איזו עוצמה ואורות יש בו!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: