הדלקת נרות בשבת חנוכה

יש להיזהר לשים מספיק שמן נרות כך שידלקו לאחר צאת הכוכבים לפחות חצי שעה, שזה אומר שאם את מדליקה חצי שעה לפני השקיעה, ועוד יש בערך חמש עשרה – עשרים דקות בין השקיעה לצאת הכוכבים ואז הנרות צריכים לדלוק עוד חצי שעה לפחות, אז לשים שמן שיספיק לשעה ועשרים דקות. מי שחוששת למלא יותר מדי שמן או שמדליקה בנרות שעווה וחוששת שלא ידלקו מספיק זמן, יש לשים לפחות נר אחד, הראשון, שידלק הרבה זמן. יש להדליק את הנרות כ 20-30 דקות לפני השקיעה, ובכל מקרה לא לפני פלג המנחה (תבדקו בלוחות מתי זה).

במוצאי שבת בבית הכנסת קודם מדליקים נרות חנוכה ואז עושים הבדלה, ואילו בבית קודם עושים הבדלה ואחר כך נרות חנוכה. יש להזדרז במוצאי שבת (וכן בשאר החיים) ולא לבזבז זמן בדיבורים מיותרים כדי לא להפסיד את הזמן הטוב של הדלקת נרות החנוכה.

דוד המלך אומר בתהילים "מאוייבי תחכמני מצוותיך" – אני לומד לקיים מצוות מהאויבים שלי. כיצד? כי האויב הכי מסוכן הוא יצר הרע, אז כמו במלחמה בין מדינות, לפי כמות החיילים והנשק ששולחים לאזור כלשהו כך אפשר להבין כמה הוא חשוב מבחינה אסטרטגית, כך אני רואה איפה יצר הרע מתאמץ הכי הרבה להפריע לי לקיים את המצווה, ולפי זה אני מבין כמה המצווה הזאת דווקא חשובה וכמה כדאי לי להשקיע כדי לא להפסיד אותה. לפעמים קשה לארגן יחד את כל המשפחה בשבת או להדלקת נרות, וכמה שאנו מתאמצים משום מה נראה שמלאכה קשה מאתנו וזה לא מסתדר… אם יצר הרע כל כך מתאמץ לקלקל לנו, אז תביני כמה זה חשוב לו שלא תצליחי דווקא בזה, וגם תביני שכל תקלה או ריב נובעת מכך שהוא משקיע את כל כוחותיו בזה, ודווקא מזה נחכים ולא נקפיד על הבעל או הילדים ובעזרת ה' נעשה ככל יכולתנו וגם נצליח!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: