הנחת מאכלי בשר/חלב במקרר

לפי הספרדים מותר להניח במקרר מוצרי בשר ומוצרי חלב אחד ליד השני, כמובן בתנאי שנזהרים שלא יפול אוכל מאחד לשני ולא יגעו אחד בשני, אך לפי האשכנזים לפחות אחד מהמוצרים צריך להיות מכוסה, ועדיף ששניהם יהיו מכוסים, וגם לפי הספרדים כדאי לעשות כן.

וכן יש להיזהר כשמכניסים כוס חלב למקרר שלא ייזל ממנה חלב למוצרים אחר, וכן כשעושים קניות בסופר, יש להיזהר לא להניח את מוצרי והבשר באותה שקית. אם כן נגעו מוצרי בשר וחלב קרים אחד בשני, בדרך כלל מספיק לשטוף אותם, אך עדיף לבדוק כי יש דברים שומניים שנדבקים ואז צריך לגרד את השומן.

————–

כאשר המרגלים חוזרים ומספרים איך הם ראו אנשים ענקיים ומפחידים בארץ ישראל, ושהם הרגישו לעומתם כמו חגבים קטנים חסרי יכולת, הם משתמשים בשפה לא ברורה כל כך "ונהי בעינינו כחגבים, וכן היינו בעיניהם".

מדוע התורה מציינת שהם היו בעיני עצמם כחגבים קטנים?

כי התורה, כרגיל, פונה אלינו. לפעמים אנו חושבים שאנו לא מסוגלים לעשות משהו, שזה גדול מדי בשבילנו, או שעומד מולנו אדם, שכאשר אנו משווים את עצמנו אליו, אנו מרגישים, חסרי יכולת, חלשים.

התורה מלמדת אותך כלל בסיסי – אם את תחשבי על עצמך שאת לא יכולה לעשות משהו, אם את תשכחי שאת הבת של בורא עולם ותרגישי שהאדם שעומד מולך הוא גדול יותר, ואת לעומתו חסרת יכולת, אזי זה מה שיקרה! וזה מה שהיה עם המרגלים, קודם הם חשבו את עצמם לחלשים בעיני עצמם, ואז הם באמת נהיו כאלו בעיני הזולת.

תאמיני, שאם הקב"ה נתן לך משימה, אז הוא יודע שאת יכולה לעמוד בה, והוא זה שייתן לך את כל הכוחות הנצרכים, ואם הוא מאמין בך, כיצד לא תאמיני בעצמך? וברגע שאת חזקה, זה משפיע על כל הסביבה, וזה כולל גם את הבעל, את הילדים, כולם מקבלים מסר ברור, אני מאמינה במה שאני עושה, ואני מתכוונת בעזרת השם להצליח!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: