התארחות ונסיעה בפסח וחמץ של אחרים

אם אתם נוסעים לפני פסח לבית מלון או להתארח, אין חובה לבדוק את הבית מחמץ, אלא אפשר למכור את כל החמץ שבבית לגוי. אמנם עדיף להשאיר חדר אחד מבלי למכור אותו כדי שתוכלו לקיים את מצוות בדיקת החמץ באותו החדר, אך לא מברכים אם הבדיקה נעשית לפני ליל י"ד. במקרה שנוסעים עדיף להגיד לרב שאתם מוכרים את החמץ כבר מיום י"ג.

אם הגעתם למלון לפני ליל י"ד, אזי חובת הבדיקה מוטלת עליכם, גם אם ניקו אותו לפני פסח, אך אין לברך על הבדיקה. אם זה בית מלון של גויים והוא ברמה גבוהה שוודאי ניקו הכל, מי שקשה לה יכולה לדלג על הבדיקה. אם נכנסתם לחדר לאחר ליל י"ד, אז אם בעל המלון אדם כשר אפשר להאמין לו שבדק, ואם לא, אז יש לבדוק את החדר ללא ברכה.

גם מי ששוכר רכב בחול המועד צריך לבדוק אותו מחמץ, למרות שחברת ההשכרה דואגת לניקיונו.

הסימן השלישי של פסח, לאחר פסח ומצה, הוא המרור. המרור מסמל את התשלום שלפעמים אנו משלמים כדי להגיע להתקרבות לבורא עולם. כן, לא תמיד העולם הוא גן של וורדים, בין למי ששומר תורה ומצוות ובין למי שאינו שומר. אלא שלפעמים נראה לכולם שלשמור תורה ומצוות זה תוספת קושי, לא מספיק כל החוקים שיש במדינה, בטבע, בחברה, עוד אני צריכה לקבל עליי תוספת חוקים של בורא עולם??

כמובן שכל מי שמתבונת מבינה שזו אשליה, אבל עד שמבינים את זה, ועד שבאמת זוכים להרגיש את קירבת הבורא, אוכלים מרור… והשאלה כמה אפשר להצליח בחיים, תלויה בכמה מרור את מסכימה לאכול בשביל להגיע אל הגאולה ואל האושר. האם את יודעת להתאפק ולעצור אימפולסים ותאוות, או שאת עושה מה שנעים לך ברגע הזה, למרות שאת  יודעת שזה לא עושה לך טוב בעתיד?

אבל האמת היא, שהיהודים אכלו מרור אלפי שנים ואף על פי כן שרדו, וזאת כאשר שאר האומות נעלמו מהמפה, כי כשהיהודים אכלו מרור הם ראו דווקא שם את השגחת הבורא, אפילו בשפל המדרגה הם ידעו והבינו שזה לא בגלל שאין השגחה, אלא זה דווקא בגלל ההשגחה של הבורא עליהם!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: