חודש ניסן

בכל חודש ניסן אין אומרים וידוי ותחנון, כי כל החודש הוא שמחה לישראל, שבחודש זה הקימו את המשכן בעבר, ואחר כך ימי חג הפסח, וגם לעתיד לבוא חנוכת בית המקדש תתקיים לאחר הפסח.

בשבת הסמוכה לראש חודש ניסן קוראים את פרשת החודש, ובשבת שלפניה קוראים את פרשת פרה אדומה. גם לנשים כדאי להשתדל להגיע לבית הכנסת בשבת הקרובה לשמוע את פרשת פרה אדומה, שכן הפרשה מדברת על היטהרות מהטומאה, ולכן קוראים אותה כעת, שכולם יזכרו לטהר עצמם לפני שעולים לבית המקדש בחג הפסח, אמנם אם זה הדבר כרוך בקושי, אין צורך להגיע.

כשבני ישראל ראו שמשה לא יורד מהר סיני בזמן שהבטיח להם, הם התחילו לדאוג, זה לא כמו בימינו שמישהי אומרת לך בטלפון "אני בדרך, עוד דקה אני אצלך!" והיא בכלל עדיין בבית אפילו לא התאפרה עדיין… אלא אם משה הבטיח ולא הגיע, סימן שמשהו נורא קרה… ואז מה קרה? בא השטן והחשיך את העולם, פתאום הכל נראה חשוך, סופות ורעמים, האדמה רועדת, ואז… אז הוא הראה להם בשמיים ארון מתים שבו שוכב משה רבינו!  כיצד השטן יכול להראות להם את משה רבינו מת, והוא בכלל חי?? תשובה פשוטה מאוד, ברגע שאנחנו פותחים לו ליצר הרע פתח, ברגע שאנו מתחילים עם הדאגות והחששות ומאבדים אפילו מעט את האמונה והביטחון, הרי שפרצנו פרצה קטנה בסכר ובחומה המגינה עלינו, ומעכשיו אנו יכולים רק להפסיד! צריכים מאוד להיזהר, גם בזמנים שדברים נראים לא יציבים, שהעולם קצת מחשיך ומתחילות לעלות בנו מחשבות והרהורים, לא להרשות ליצר הרע להסיח את דעתנו, ולא לתת לו להיכנס לחיינו הקדושים והטהורים, כדי שלא יהיה לו את הכוח להראות לנו את השקר כאמת!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: