חיי שרה

כמה שנים אתה חי?

אל תבדוק בתעודת זהות, שם אפשר לראות את תאריך הלידה ולחשב את הגיל, אבל כמה שנים באמת אנחנו "חיים"??

מסופר על אחד שהגיע לאיזו עיר, עבר ליד בית הקברות ושם לב שעל המציבות כתובים גילאים צעירים. התפלא. שאל את אחד מתושבי העיר, מה זה? למה אצלכם נפטרים צעירים? אתם אוכלים יותר מדי ממתקים? לא אוכלים מספיק ירקות ולחם מקמח מלא? ענה לו, הגילאים על המצבות זה לא הגיל הביולוגי, כי באמת רובם נפטרו בשיבה טובה, אלא הגיל הכתוב אלו השנים שהם ניצלו מתוך החיים שלהם!

התורה מעידה על שרה אימנו שהגיל שלה תואם בדיוק לשנים שהיא חיה, אין רגע אחד מבוזבז!

נכון, אין אדם שבאמת עושה את כל מה שהוא "יכול" לעשות, כי מי יודע באמת מה הוא יכול לעשות? אבל אם אנחנו באמת לא יודעים, אז למה אנחנו חושבים שהגענו לגבול היכולת שלנו? אולי אתה בכלל בגבול התחתון והשמים הם הגבול העליון? מילה טובה לשני, חיוך, עזרה קטנה, לפעמים רק להקשיב לשני, שהוא ירגיש שלמישהו אכפת ממנו, אתה יכול לשנות חיים של אנשים הרבה יותר מאשר נשיא ארה"ב, וכי הוא יכול לגרום למישהו להיות מאושר??

ניצול מקסימלי

אבל איך אפשר לנצל כל רגע? לא צריכים לבשל? לאכול? לשחק עם הילדים? לדבר עם בן או בת הזוג? ודאי שצריך, וגם שרה אימנו הייתה אופה חלות לשבת ומשוחחת עם בעלה ומגדלת את בנה, אבל הטריק הוא לזכור  ולהבין ולשים לב מה אנחנו עושים, וכך לא תהיה לנו את התחושה הלא נעימה הזאת של יום מבוזבז, שבוע, חודש, שנה, חיים מבוזבזים! לא, לא בזבזנו, עשינו דברים שאנחנו מאמינים בהם, גידלנו משפחה, עזרנו לזולת, הפכנו את העולם למקום יפה יותר!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: