ישיבה בסוכה


קדושת הסוכה גדולה – זו אחת משתי מצוות יחידות שאנו מקיימים עם כל הגוף, לכן יש להקפיד לשמור על כבודה כמו שמקפידים על קדושת בית הכנסת.
לכן יש להקפיד שהסוכה תישאר נקיה, שלא ישליכו שם את כל עטיפות הארטיקים, שלא יניחו בה שקיות זבל מאולתרות עם שאריות האוכל, כלים מלוכלכים וכו'.
כשמביאים את האוכל לסוכה יש להביא אותו בתוך כלי הגשה שהייתם משתמשים כדי להגיש אוכל לרב עובדיה יוסף (או להבדיל מלכת אנגליה, תלוי מה עושה לך את זה יותר…) אם היה מגיע להתארח, ולא להביא את סיר הבישול הענקי לתוך הסוכה.
כפי שנזהרים בבית הכנסת שלא לדבר שטויות, כך יש להיזהר בסוכה, וכל שכן לשון הרע ורכילות (אני בטוח שזה מאוד מעניין וחשוב עכשיו לדון על השכנה/החברה/הבת דודה, תתגברו…) שזה אסור בכל מקום.
כמובן שיש להקפיד יותר מתמיד שלא להעיר לילדים (או לבעל, גם הוא ילד לפעמים), תני גם להם ליהנות, ואם תתרגלי להתעלם, תגלי שגם את נהנית יותר, גם אם את בטוחה שהעולם יהפך אם לא תעירי לו, אל תדאגי, העולם ישאר עומד בחלל ולא יהפך…
✨✨✨✨✨✨
"והיית אך שמח" מצוות חג הסוכות היא להיות שמח, שזו המצווה הכי קשה בתורה – להיות שמח כשכל אדם חמישי סובל באופן רשמי מחרדות/דכאונות ושאר פלאי המאה 21!!
רגע, אני צריכה לעזוב הכל, לצאת מהבית המושקע שלי וללכת לאכול באוהל מסכן עם כמה עלים בתור גג, וזה יגרום שמחה?? אולי אם היית מעביר אותי לאיזו טירה בקיסריה היה על מה לדבר…
כן, זה בדיוק העניין, בורא עולם רוצה ללמד אותך – רק כשתהיי מסוגלת להתנתק לגמרי מהקשר הדמיוני שלך בין רכוש לשמחה ואושר, רק אז תצליחי להגיע, או לפחות להתחיל לצעוד, אל השמחה הפנימית, אל השמחה האמיתית, אל הנאה מעצמי, מהילדים, משמיים זרועי כוכבים, להתחבר באמת אל החיים הנפלאים שבורא עולם העניק לך!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: