להתפלל בכל שפה

 

כשמתפללים בציבור אפשר להתפלל בכל שפה, אך כשמתפללים לבד יש להתפלל דווקא בלשון הקודש, שכן התפילות עולות למעלה על ידי המלאכים וכך התפילות מגיעות בצורה הטובה ביותר.

אם יש מישהי שלא יודעת להתפלל בלשון הקודש היא יכולה להתפלל בשפה שהיא מכירה, אך עדיף בלשון הקודש גם אם לא מבינים את כל המילים, כי המילים עצמן מכילות בתוכן קדושה ואור.

כשמתפללים ליד חולה אפשר להתפלל בכל שפה שכן הקב"ה נמצא ליד החולה כמו שכתוב "ה' יסעדנו על ערש דוי".

נזכיר שאמנם יש תפילות קבועות הכתובות בסידור, אך תפילה יכולה להיות אישית עם מילים שלך מהלב שלך, כל אחת יכולה לדבר עם אבא שלה שבשמיים בצורה שהיא רוצה.

——————–

כשיש מלחמה בין מדינות, החזית לא מתנהלת במקום אחד, אלא יש קרבות באיזורים רבים, אך ברור שהצבא לא משקיע את אותם הכוחות בכל המקומות. במקום פחות אסטרטגיים אפשר להסתפק בלוחמה מועטת שכן ההפסד לא גדול כל כך במקרה של כישלון. אך במקומות אסטרטגיים כמו עיר בירה של המדינה או כור אטומי? שם הצבא מעמיד את החיילים הטובים ביותר של ואת כלי הנשק היקרים החזקים ביותר.

כל דבר שקורה בעולם הכללי ובעולם הפרטי שלנו הוא כיסוי לדברים עמוקים יותר. כמו אדם חולה השוכב במיטה, ודאי שאין לו בעיה עם הרגליים, אלא יש לו זיהום שהוא בסך הכל מתקפה של חיידקים קטנים, אך התוצאה היא שהוא לא יכול ללכת או שהוא משתעל וקשה לו לדבר למרות שמיתרי הקול שלו תקינים.

כך המהות הרוחנית שלנו, הנשמה והכוחות הנפשיים, הטובים  והרעים, והמלחמות בינהם, כל זה משפיע על מה שקורה איתנו במהלך היום, ובכללי מה שקורה בכל העולם.

אחד ממקומות האסטרטגיים ביותר של המלחמה הרוחנית היא שמירת השבת (וגם אצל גברים לימוד תורה ואצל נשים הצניעות) ולכן שם כוחות הטומאה משקיעים את מיטב מאמציהם כדי לקלקל בכל פעם שיהודי מנסה להתקדם ולכבוש לעצמו שטח קדושה נוסף, ולכן מובן למה כל כך קשה לנו להתקדם בחלק מתחומי החיים, למה נראה שדברים הולכים הפוך ממנו שהיינו מצפים, ולעומתם יש דברים שמאוד קל לנו לשנות.

נזכור את דברי רבי עקיבא – טיפת מים, ועוד טיפת מים, ועוד כמה טיפות של מים, בסופו של דבר הצליחו לעשות חור בסלע העומד תחתם. ולמרות שרואים זאת רק לאחר טיפות מים רבות, ודאי שכבר הטיפה הראשונה הצליחה לעשות משהו, שאם לא כן, אז גם השניה לא הייתה מצליחה וכן הלאה…

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: