מוצרים שנמכרו לגוי – מה דינם במוצאי פסח

כשאנו עושים מכירת חמץ, החוזה עם הגוי מסתיים במוצאי פסח, ואז מותר לנו לקחת מהחמץ שמכרנו לו ואותו הוא לא הגיע לקחת. גם במקרה שמוצאי פסח חל בשבת, עדיין מותר להשתמש בחמץ בשבת עצמה, ואין בעיה של מוקצה או של חמץ.

יוצא שהשנה כשחג שביעי של פסח חל ביום שישי (בארץ, אבל בחו"ל יש יומיים), בשבת כבר מותר לאכול חמץ, ולכן אפשר לקחת מהחמץ שמכרנו לגוי. בכל מקרה עדיף לחכות בערך שעה לאחר צאת הכוכבים של יום שישי וכניסת השבת, ולא לאכול ישר כשעושים קידוש של שבת, כי לפעמים הזמן מוקדם מדי ועדיין אסור לאכול חמץ.

לא לשכוח שצריכים היום לעשות עירוב תבשילים כדי שנוכל לבשל ביום טוב לכבוד שבת. מי שלא מבשלת כלום, עדיין כדאי שתעשה עירוב תבשילים אך בלי לברך עליו, כדי שתוכל להדליק נרות לפני שבת.

היום בלילה, לפני כ 3330 שנה עמדו בני ישראל כשלפניהם ים סוף, ואחוריהם רודפים המצרים, ואין להם לאן לברוח. מה עושים? מתפללים כמובן. אבל הקב"ה אמר למשה, לפעמים תפילה זה לא מספיק, צריכים מעשים… תגיד להם שיכנסו לים.. איזה ים? שיטבעו?? אבל הם הסכימו, והראשון שנכנס היה נחשון, נכנס למים, ציפה שהקב"ה יעשה לו נס… וזה לא קרה… אבל הוא לא התייאש, המשיך להיכנס עד שהגיעו המים כבר ממש לאף שלו, עוד שניה הוא מפסיק לנשום, חייבים לצאת החוצה ולהרים ידיים! אבל הוא המשיך, ובשנייה לאחר מכן הים נקרע! לפעמים אנו כבר מוכנים לעשות את הצעד, מוכנים לעשות מאמץ אדיר ועצום לתקן דברים בחיינו, לתקן יחסים עם הבעל, עם החמות, עם החברות, וזה קשה ומתיש אבל אנו מוכנים להשקיע! ואז… ברגע האחרון, לפני רגע פתיחת השערים, אנו מסתובבים אחורה ומרימים ידיים, זה כנראה לא יצליח אף פעם… תמשיכי עוד קצת ותופתעי לגלות לאן את יכולה להגיע!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: