מי יכול להפריש חלה

מכיון שהפרשת החלה היא מצווה, אין לתת לילד או ילדה מתחת לגיל מצוות לעשות את הפרשת החלה. אם את רוצה לשמח את הבת שלך, תני לה להפריש מעיסה שגם ככה לא חייבת בחלה כגון שיש שם מעט בצק וכו', ואין לתת לה לברך, שהרי זו ברכה לבטלה.

כמו כן אין לתת לאינו יהודי להפריש חלה, ולכן אם יש לך עוזרת בית שמבשלת  את זאת שצריכה להפריש את החלה. את כן יכולה לעשות שליח, כך שאם את ממהרת את יכולה לבקש מחברה שתפריש בשבילך ואז היא תברך על החלה.

האישה קודמת לבעל במצוות הפרשת חלה כך שגם אם הבעל מאוד מבקש וטוען שהוא שותף שווה בקמח ויש לו זכות להפריש, את יכולה לסרב לו…

——-

בספרו של רבי נחמן מברסלב כתוב שאסור לאדם להיות זקן. טוב, זה ברור שהיינו מעדיפים להימנע מלהיות זקנים, אך מה זה אומר "אסור", וכי זה תלוי בנו??

אדם זקן סוחב איתו את כל ההיסטוריה שלו, שזה בדרך כלל טוב, זה אומר חכמת חיים, ניסיון, סבלנות ושליטה עצמית. אך בדרך כלל אנשים גם סוחבים איתם את כל טעויות העבר, את כל הדברים כמו "איך עשיתי את השטות הזאת??"  "למה לא חשבתי על זה??" "אם הייתי יכולה להתחיל הכל מחדש" וכל מיני טעויות שעשו בכל תחומי החיים.

זה אסור! יהודי יודע שבורא עולם אוהב אותו אהבה אינסופית "אהבת עולם אהבתיך", ואצל בורא עולם אין שום מגבלות זמן או חומר, כך שהוא יכול לתקן את כל הטעויות שלך, אם את אוהבת את הקב"ה את יכולה להתחיל כל יום מחדש! להתחיל את החיים מהתחלה, לזרוק את המחשבות המעכבות, תסתכלי לשמיים, תראי את אבא שלך שיצר את כל הכוכבים, ותגידי לו, אבא אני אוהבת אותך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.