משלוח מנות וסעודת פורים

משלוח מנות יש לשלוח אישה לאישה ואיש לאיש. יש לשים לב שהמצווה מוטלת על כל אדם בנפרד, ולכן האישה צריכה לתת משלוח אחד וכן כל אחד מבני הבית, ולא לעשות משלוח משפחתי אחד גדול. במשלוח צריכים להיות לפחות שני סוגי מאכל או מאכל אחד ושתיה אחת. גם לחמנייה וקופסת טונה מספיקים, לא חייבים לקנות עשרות סוכריות וממתקים, רק לדאוג שיהיו שני סוגים, אך כמובן שצריך להיות מכובד יחסית לנותן.

את הסעודה יש לעשות עם המוציא (אלא אם כן אין אפשרות מאיזו שהיא סיבה ואז אפשר בלי לחם) וכמובן להשתדל שתהיה חגיגית ביותר, עדיף עם בשר. אישה פטורה משתיית היין, וגם הגבר, אם הוא ישתה וזה יגרום לו לזלזל באיזו מצווה, עדיף שישתה מיץ פירות חגיגי לכבוד היום הקדוש.

למרות שאנו נוהגים לקנות בשביל סלט הירקות שלנו את שמן הזית הטוב ביותר, ואילו בשביל הדלקת הנרות אנו קונים את השמן הזול ביותר, בבית המקדש זה היה דווקא הפוך, בשביל המנורה היו לוקחים את השמן האיכותי, ובשביל המנחות שהיו אופים ומטגנים היו מביאים שמן זול יותר. מדוע? כדי להזכיר לנו, נכון, בעולם הזה אנו אוכלים, נהנים, זה עולם של חומר, וזה בסדר שהאוכל טוב וטעים, אבל לא לשכוח שהעיקר הוא האור, הרוחניות, שזו המטרה שעבורה הגענו לעולם הזה, לא לשקוע בעוגות ומאכלים, אלא להאיר את עצמנו ואת כולו באור השם יתברך, לתת לנשמה כוח להאיר מבפנים לכל חיינו, כמו שהמנורה מתחבאת עמוק בתוך בית המקדש ומאירה באור רוחני לכל עם ישראל!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: