נטילת ידים באמצע הסעודה

מי שיושבת בסעודה, ובאמצע הסעודה נגעה במקום מכוסה כגון רגלים או החלק המכוסה בידיים (מעל המרפק) , או הילד התיישב עלייך ונגעת בנעליים שלו וכו' צריכה ליטול ידיים שוב, אך לא מברכים על הנטילה.
אם נגעת באמצע הסעודה בכלב או חתול (או גמל וכו'), אם הם מלוכלכים, יש ליטול ידים שוב, אם הם נקיים, לא חייבים ליטול ידיים, אך אם אפשר עדיף להחמיר וליטול שוב.
אברהם אבינו עשה ברית מילה ובורא עולם רצה שאברהם יוכל לנוח קצת, ולכן גרם לשרב נוראי כדי שלא יגיעו אורחים לאברהם. אך אברהם לא מוותר, הוא יושב בפתח האוהל כדי להמתין לאורחים. אבל מה יעזור שהוא ימתין בחוץ, הרי כל השנים הוא היה בתוך הבית והאורחים היו נכנסים, אז אם הם לא מגיעים, סימן שהם פשוט לא נמצאים, מה יעזור לחכות בחוץ? אברהם הבין שאין אורחים, וידע שהוא גם לא יכול לשנות את המצב, אך אברהם כן רצה להראות שהוא מצטער מכך שהוא לא יכול לקיים את המצווה, לכן עשה השתדלות, אני לפחות אצא החוצה ואמתין, אפילו אם זה לא יעזור (ובסוף זה כן עזר). גם אם את בטוחה שאת לא יכולה לשנות את המצב, למרות שאף אחד לא יכול להיות בטוח, אבל גם אם את כן בטוחה, עדיין תעשי עוד מאמץ אחד, אפילו קטן, להראות לבורא עולם שאת משתדלת, וסומכת עליו שהוא יסיים את הפעולה שלך בצורה הטובה ביותר.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: