סדר הבוקר

מצווה בבוקר, לאחר נטילת הידים, לרחוץ פנים, לשטוף את הפה ולהתרענן, כן זה ברור לכולכן ולא צריך לכתוב את זה בתור הלכה, אבל יש כאלו שלא יודעים (גברים?), לכן טרחו וכתבו זאת בספרים.
הברכה הראשונה בברכות השחר היא ברכת אשר יצר. לפי מנהג הספרדים לא מברכים אשר יצר אלא אם כן היית בשירותים, לפי האשכנזים אפשר לברך תמיד, אך וודאי שעדיף ללכת לשירותים כדי לברך את הברכה בצורה הטובה ביותר.
יש להיזהר שלא לגעת באוכל לפני נטילת של שחרית, ויש להקפיד על זה מאוד, וגם שהילדים לא יגעו במאכלים. אם בטעות כן נגעו, אז אם אפשר עדיף לזרוק את האוכל, אך אם זה קשה מדי כגון אם הילד נגע בממתק האהוב שלו, אפשר להקל. אז אם אפשר לשטוף את האוכל (כגון פירות) 3 פעמים, אז גם אפשר להקל.
הדבר הראשון שאומרים בבוקר, אפילו לפני הנטילה, הוא "מודה אני לפניך", כי ברגע פתיחת העיניים, לאחר שהבנו שהשעון המעצבן הזה שמצפצף הוא לא חלק מהחלום, אלא באמת צריכים לקום, וכן, אנו עדיין נמצאים באותה מציאות מעצבנת שהייתה אתמול, לא התעוררנו באחוזה על שפת הים עם משרתים שמגישים לנו מיץ תפוזים סחוט, אך אנו גם מכירים ומבינים שבורא עולם נתן לנו נשמה, נשמת חיים, לכן אנו קודם כל מודים על כך, מבטלים את כל התלונות שלנו, את כל העייפות, ומודים לבורא עולם שנתן לנו את האפשרות לקום לחיים ולעשות דברים חדשים ביום חדש!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: