סידור השיער בשבת

אסור בשבת לעשות צמה בשער, מכיוון שהצמה עשויה בצורה חזקה ועמידה, הדבר דומה לבניין ותיקון ולכן חכמים אסרו זאת. אסור גם לפתוח צמה שהייתה מוכנה מערב שבת, אך מותר להוציא את הגומיה שמחזיקה את הצמה למרות שזה גורם לפתיחת הצמה. לעשות קוקו מותר.

גם שאר תיקוני שער שנעשים בצורה מקצועית כגון סלסול השער על ידי מכשירים וכו' יש להימנע מהם.

סירוק השער אסור כי הדבר גורם לתלישת שערות, אך מותר לסדר את השער בידיים. אם יש מברשת רכה מאוד, ניתן להשתמש בה אך רק לצורך סידור או השכבת השערות, אך לא להבריש ממש.

——————

"בהעלותך את הנרות – אל מול פני המנורה יאירו"

חכמי יוון חשבו שמספיק לאדם להכיר בעובדה שיש בו יצרים רעים ויצרים טובים, וזה כבר יגרום לו לבחור ולהגשים את הטוב שבחיים. אבל התורה שניתנה על ידי בורא עולם טוענת שאין זה כך, אלא חייבים לעשות מעשים טובים בפועל כדי להפוך לאדם טוב, צריכים להדליק את הנרות, אך לכוון להדליק אותם אל פני המנורה, לכיוון אור הקדושה. "אחרי המעשים נמשכים הלבבות" – בורא עולם ברא אותך בצורה שהמעשים שלך משפיעים על הרוחניות, על הנשמה הטהורה שלך!

כשאת מכינה סנדוויץ' לילדים שלך, אם רק תזכרי שאת עושה מצוות חסד עם ילד קטן, זה ישפיע עלייך, את תזכי לאור אלוקי, ועם הזמן תרגישי איך החיים נראים אחרת לגמרי.

היהדות אומרת לקחת את יצר החיים ולהעלות אותו לדרגה  מוסרית גבוהה, על ידי לימוד תורה ומוסר ולאחר מכן עשייה בפועל, את יכולה להפוך את תשוקות ונטיות הלב לדבר טהור וזך!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: