סעודה שניה של שבת 

סעודת הבוקר חשובה אף יותר מהלילה, אז אם אפשר תשמרו איזה מאכל אחד שלא היה בלילה ותגישו אותו בבוקר.
מכיוון ששבת ניתנה לעונג, יש איסור לצום בשבת. גם חצי יום אסור לצום, ולכן צריכים להקפיד לא לאחר את סעודת הבוקר לאחר חצות היום, כך שאם תפילת השחרית שלך או של בעלך מתחילה ב 11 בבוקר ומסתיימת בצהריים, צריכים לשתות משהו לפני התפילה כדי שלא ייחשב שהיית בצום כל הבוקר.
גם בבוקר יש איסור לאכול ולשתות לפני הקידוש, אך מי שרגילה להתפלל שחרית, כל עוד לא התפללה לא חייבת עדיין בקידוש ולכן יכולה לשתות משהו. אולם אם כבר התפללת אז את צריכה להמתין לקידוש, ואם בעלך מתעכב כי הוא צריך להיות מעודכן מה קורה עם כל אחד ממתפללי בית הכנסת, תעשי קידוש לעצמך (אבל זו לא עצה לשלום בית…). אם את לא רוצה לעשות קידוש, אפשר להקל לשתות משהו אם את מרגישה חלשה או חולה.
ואם זה להיפך, שהבעל חזר מוקדם ואת עדיין לא הספקת להתפלל והוא כמובן מאוד רעב ולא רוצה לחכות, אז את יכולה לברך ברכות השחר, להגיד איזו בקשה קצרה בתור תפילה, לעשות איתו קידוש ולהתפלל אחר כך את השאר.
בורא עולם אומר לנח: "קץ כל בשר בא לפני" מה הכוונה? הכוונה ממש כפשוטה, הקץ של כל בשר, שהוא מלאך המוות, שהרי אין אדם שיצליח לדלג על השלב הזה, הוא בא להתלונן לפני בורא עולם שאנשי דור המבול שכחו ממנו, כי אם היו זוכרים שיש סוף לעולם הזה, ואז מגיעים לעולם הבא לתת דין וחשבון, לא היו עושים את השטויות שהם עושים! לכן בורא עולם קיצר את חיי בני האדם כדי שיהיה להם קל לזכור שהכל עובר חולף לו ואין צורך לעצור ולהתעכב על דברים טפלים וחסרי ערך.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: