סעודת ברית מילה


כל מצווה שהיהודים קיבלו בשמחה, נשארה איתם תמיד בשמחה. את ברית המילה כל עם ישראל תמיד קיים בשמחה רבה, למרות שמבחינה "טבעית" הדבר היה מסוכן ביותר בזמנים שלא ידעו בכלל מה זה חומר חיטוי, עדיין קיימו את המצווה בשמחה (ואכן זכות המצווה עזרה להם באופן פלאי), ולכן עד היום, גם אנשים שלא שומרים הרבה מצוות, את ברית המילה עושים לילדיהם ללא שום פקפוק.
יש חובה לעשות סעודה לאחר הברית וזו נקראת סעודת מצווה – כך שכל מי שאוכל שם מקיים מצווה, ולא רק זאת, מי שנמצא שם ולא רוצה להשתתף בסעודה עובר אפילו עבירה, ולכן אם נמצאת בברית, עדיף לאכול ממש עם כולם, ואם את בדיאטת פירות, לפחות תטעמי משהו.
יש כאלו שאומרים שחייבים להגיש בשר בסעודה, אך למעשה רוב האנשים נוהגים להקל ולהביא דברי חלב, במיוחד כשהברית בבוקר וקשה לאנשים לאכול סטייקים ושיפודים כשהם עדיין חצי ישנים…
🍭🍭🍭🍭🍭🍭
כשיצחק אבינו מגלה שהבן שלו, עשיו, הוא לא כזה צדיק, הוא נחרד, "ויחרד יצחק". אבל זו לא העובדה שהבן שלו אינו צדיק גרמה לו את החרדה, שהרי עובדה שרבקה אישתו לא הייתה בכזאת חרדה, אלא העובדה שהוא כל החיים חשב אחרת ובסוף התברר שהוא טעה!
אחד הדברים הכי מפחידים בחיים זה לגלות יום אחד שטעינו כל החיים, זה יכול להיות קשור לכל אחד מתחומי החיים, כגון השקפה או גישה שאת בטוחה שהיא נכונה או איזה דעה שאת דבקה בה… הרי אפשר אפילו לאחר 30 שנות נישואין להמשיך להתווכח על אותו דבר, מבלי לבדוק באמת, בעזרת צד שלישי שאינו משוחד, האם אני בכלל צודקת…
וזה יכול להיות נכון גם בקשר לחיים עצמם… להגיע לגיל 70 ולהבין שבזבזנו את החיים! היינו עסוקים בדבר שהיינו בטוחים שהוא הכי חשוב, וכל זה רק בגלל שלא עצרנו לבדוק, איך אני רוצה לראות את עצמי בעוד 10 שנים…? איזו אישה אני? רגועה, שלווה, שמחה…?
ובעוד 30 שנה? זה נראה רחוק מדי? אולי, אבל עובדה שכל העולם כן דואג מה יקרה כשהוא יצא לפנסיה, אז מתחילים כבר מגיל 20 להפריש כספים לחסכונות… אבל זה מעניין, הרי לא כל העולם יגיע לפנסיה (73% בסך הכל)… יוצא שכולנו דואגים לתקופה שאולי אף פעם לא תגיע, אבל היום שאחרי הפנסיה בוודאי יגיע… האם אנו מפרישים מספיק חסכונות גם עבור היום הזה…?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: