עמידה והישענות בתפילה 

כל מקום שצריכים לעמוד, כגון בתפילת שמונה עשרה, אסור להישען על משהו, כי השענות נחשבת כמו ישיבה, לכן יש להיזהר לא להשען בתפילה על השולחן או השיש וכו'
מי שזקן או חולה שלא יכול לעמוד, אז אם הוא יכול עדיף להתפלל בעמידה על ידי הישענות, אך אם לא יכול גם כך, אזי יכול להתפלל בישיבה, ואם גם זה קשה, אז מותר להתפלל בשכיבה, אך לא על הגב ממש, אלא לשכב על הצד.
"רשעים אומרים הרבה ואפילו מעט לא עושים", כך רואים בפרשה, שעפרון הציע לאברהם את מערת המכפלה בחינם ובסוף לקח מחיר פי 10 מהשווי האמיתי שלה. אך למה חכמים לא אמרו פשוט שהרשעים משקרים? שעפרון הראה כאילו הוא לא רוצה כסף ובאמת התברר שהוא רוצה מאוד מאוד? כי באמת גם עפרון לא התכוון לשקר בהתחלה, כשהוא הציע בחינם הוא ניסה להתגבר על תאוות הממון ולתת בחינם, אך כשאברהם הוציא את תיק הג'יימס בונד והראה לעפרון את הדולרים, היצר הטבעי של עפרון התעורר, וכבר שכח את כל הרצון הטוב והקפיץ את המחיר הרבה מעבר למחיר האמיתי. אדם שלא עובד ולומד לשפר את עצמו, תולה את ההצלחה רק בעצמו, "אני אעשה", "אני אתרום", לעומת הצדיק שאומר כל דבר "בעזרת ה'", וכשהרשע מבטיח, ייתכן שהוא באמת רוצה לקיים, אך הוא שכח שהוא עדיין אסור בכבלי היצר, שהוא עדיין מכוסה במעטה החושך.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: