פרשת ראה

אני מחפש לקנות רכב, אתה מבין במכוניות?

"רְאֵה אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם". משה, זמן קצר לפני מותו, מדבר עם בני ישראל ,משכנע אותם שישמרו תורה ומצוות. "תראו, זה אני אומר לכם שכדאי לכם לשמור"

נו, ומה מיוחד בזה שזה אתה?

אבל הם לא שאלו…

הם ידעו מי זה משה, זה רק אני ואתה שלא מכירים את משה אז אנחנו שואלים…

אם אתה רוצה לקנות רכב, איזה חבר אתה שואל? חבר שעובד בסוכנות רכב, או חבר שעובד בפיצה? ברור שאתה שואל מישהו שמבין נכון? ואם אתה רוצה לעבור דירה, מניו יורק לבני ברק? את מי תשאל האם זה כדאי או לא? מישהו שגר בקוטב הצפוני? או אולי אחד שגר במדבר סהרה? שים לב שבמקרה הזה, אדם שגר בבני ברק אולי לא יהיה הכי טוב בתור יועץ, כי הוא לא יודע מה יש בניו יורק… אך אם יש אדם שמכיר גם את ניו יורק וגם את בני ברק, והוא אומר לך שכדאי לעבור, האם לא תשמע לו יותר מלאנשים אחרים?

משה רבינו מנסה לשכנע אותם לעזוב את השטויות של אנשי העולם, את הזוהר המזויף של הוליווד, את החיוכים הריקניים של אנשי העסקים בניו יורק, ולהתקרב אל בורא עולם, אל האמת האמיתית, אל האושר הפנימי, אל עולם שמתחיל כאן בחיים האלה, וממשיך גם לאחר המוות, לעונג ושמחה אין סופיים.

אבל בשביל לקבל החלטה על עשיית כזה צעד חשוב, את מי היית שואל? שאלה קשה באמת…

 

מי אמר שכיף לשמור שבת?

 

משה אומר להם, חבר'ה, אני אומר לכם שכדאי לכם!

אתם זוכרים מי אני?

אני משה שהייתי ארבעים יום עם בורא עולם על הר סיני! אני יודע מה זה מלאכים, מה זה בורא עולם, מה זה להגיע לעולמות עליונים!!!

ואם אתה חושב שלאכול חתיכת פיצה זה גם כיף, אז תזכור שאני כאן כמו מלך על כל ישראל, אני השולט, כולם מקשיבים לי, שני מיליון בני אדם!

אם איזה הומלס שאין לו שקל על הנשמה היה אומר לך, תעזוב, הכל שטויות, כסף זה סתם… זה לא היה ממש משכנע, כי מאיפה הוא יודע, אין לו כלום אז הוא נותן עצות…

אבל אני משה רבינו, יש לי כאן הכל, ואני אומר לך שזה לא שווה כלום, כי בעולם הזה מי שחושב שיש לו הכל, והוא "חופשי" ועושה מה שבא לו בלי גבולות, בסוף מתעורר ומגלה שאין לו כלום, שהוא ריק, שחוסר הגבולות הזה שווה בדיוק לאדם שנופל ממטוס בלי מצנח, גם לו אין שום גבולות…

וכל זה פשוט אפס לעומת חיים של תורה ומצוות, אם אתה עוקב אחרי הוראות הבורא יתברך, רק אז אתה יכול להגיע לאושר ושמחה אמיתיים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.