צום גדליה ועשרת ימי תשובה

היום צום גדליה, מי ששכחה ואכלה שתתקשר לבדוק מה לעשות… בכל מקרה את הלכות הצום כתבנו לפני חודשיים בתמוז, אז רק אזכיר שמי שחולה/בהריון/מניקה פטורה מהצום. אסור רק לאכול, אך שאר הדברים כמו אמבטיה עבודה וכו' מותר.
לא לשכוח בתפילה שני שינויים "המלך הקדוש" ו"המלך המשפט". מי שטעתה בראשון צריכה לחזור לתחילת התפילה, מי שטעתה בשני, לפי האשכנזים וחלק מהספרדים פשוט ממשיכה הלאה, אך לפי הרב עובדיה יוסף צריכה לחזור לברכה הזאת שוב ואז להמשיך. עדיף להתפלל עם סידור במיוחד בימים האלו, אם מישהי טעתה שתתקשר לשאול או שתכתוב אם היא באמצע התפילה כי תלוי מתי גילית את הטעות וכו'… חוץ מזה יש גם ארבע תוספות בתפילה, שהם אמנם חובה, אך מי ששכחה לא חוזרת.
לפעמים יש לנו תוכניות ופתאום הכל קורס, כאילו בורא עולם שם לנו רגל, בנה לנו חומה כדי להכשיל אותנו. צריכים לזכור שלפעמים זו הדרך הכי טובה של בורא עולם לאותת לנו שאנו צריכים לעצור ולהתבונן, אך הוא הרי לא ידבר איתנו במילים, לכן הוא לכאורה תוקע אותנו כדי שלא יהיה לנו מוצא. צריכים לנצל את ההזדמנויות האלו, את ההפסקה הזאת משגרת החיים שבעצמנו לא יכולנו לקחת כי אנו הרי עסוקים מדי, ולעשות בחינה של הדרך והמטרה אליה אנו צועדים!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: