קריאת המגילה

מי ששמעה את המגילה כשהיא מתנמנמת, לא יצאה ידי חובה, ולכן יש לשים לב לא להירדם בשעת קריאת המגילה (יש משקה שקוראים לו "קפה") ולכן עדיף (כמו תמיד) לישון שעות סבירות כדי להיות רעננים ושמחים לשמוע את המגילה.

כמו שכתבתי אתמול, אם בגלל הרעש או בגלל המחשבות על חשבון הבנק לא שמעת איזו מילה, אפשר מהר להשלים אותה בעצמך על ידי קריאה מהחומש, ולכן כדאי לעקוב ממש עם האצבע (כן, כמו הילדים בכיתה) אחרי כל מילה שקוראים, ואז אם פספסת משהו, לקרוא מהר ולהגיע שוב בזריזות אל הקורא במגילה.

אם דיברת בטעות באמצע המגילה לא קרה כלום, תשלימי מהר את מה שהפסדת, אך כמובן שלכתחילה זה אסור, ובוודאי שצריכים לכבות את הטלפון ולא לקרוא הודעות באמצע, כן, גם אם יש לך הודעות מאוד חשובות לקרוא, בחצי שעה הקרובה אסתר ומרדכי חשובים יותר…

בפרשה כל בני ישראל באו להתנדב לעזור במלאכת המשכן, היו עוסקים במלאכה העדינה והמסובכת של ליטוש יהלומים, שזירת בדים יוקרתיים וחפצי קודש ממתכות יקרות. אבל מוזר, הרי עד לפני כמה חודשים כולם היו עבדים במצרים, היו סוחבים לבנים ומלט, מאיפה פתאום הם יודעים לעסוק ביהלומים וזהב? התורה רומזת לנו את התשובה בפסוק "וכל הנשים אשר נשאן ליבן אותנה בחכמה" – כשהן באו להתנדב לא היה להן מושג אם זה יצליח, אבל הן כל כך רצו לבוא ולעשות בשביל בורא עולם, עד שהלב שלהן נשא אותן, רומם אותן למעלה, בחכמה! אם תחליטי לעשות בשביל בורא עולם, אבל תחליטי באמת, בורא עולם ייתן לך יכולת שאף פעם לא ידעת שיש לך, רק תתחילי עם הרצון בלב, וכך תצליחי לעלות ולהתקדם!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: