שמירה על בריאות הגוף

 

perfect figure

מכיוון שהחיים הם מתנת הבורא לאדם, חובה על האדם לשמור על בריאות נפשו וגופו, שהרי אדם שאינו בריא לא נמצא במצב שבו הוא יכול להבין או להתקרב לבורא עולם, להעריך וליהנות מהעולם שסביבו ולהיות שמח ומאושר.
לכן, אחת ממצוות התורה היא לשמור על בריאות הגוף, והדבר כולל הקפדה על אכילה בריאה, פעילות גופנית, שמירה מפעולות או מקומות מסוכנים וכדומה. כן, כל הדברים שמפרסמים מדי יום בכל העולם… אך לפי התורה אי אפשר להגיע לסיפוק רוחני מבלי לשמור על גוף בריא, וגם האכילה עצמה היא פעולה רוחנית, שהרי היא נעשית במחשבה ושיקול ולא מתוך תאווה וחוסר שליטה.
————————
לאחר שאדם וחוה אכלו מפרי עץ הדעת, הם התחבאו מפני הקב"ה, מפני הבושה. אך הקב"ה לא כעס עליהם, הוא רק שאל את אדם – "אייכה?" איפה אתה? שמת לב איפה היית לפני ולאיזה מצב הגעת עכשיו? היית פסגת הבריאה ועכשיו אתה מתחבא כי לא נעים לך מהמעשים שלך, והכי מעניין זה שאתה מתחבא דווקא מאחורי העץ שגרם לך את כל הצרות האלו!
לפעמים גם אנחנו ממשיכים את דרכם, בין בדברים קטנים ובין בדברים גדולים, אנו מתפתים שוב ושוב לעשות שטויות ואחר כך אנו מתחבאים מחוסר הנעימות של המעשים שלנו, והיכן אנו מתחבאים? דווקא מאחורי אותה טעות!
הבטחת לעצמך שיותר לא תכעסי על הילדים, בסוף את כועסת… ואז את מרגישה חוסר נעימות, איך יכולתי לכעוס על הילדים התמימים האלו שבורא עולם נתן לי… ואז כמובן את כועסת עליהם, הכל בגללם, למה הם גרמו לי לכעוס שוב?!
אך זה הרי לא חייב להיות כך! "בראשית" – הקב"ה נתן בידייך את הכח להתחיל את העולם הפנימי שלך בצורה חדשה לגמרי, את לא חייבת לצעוד בעקבות אדם וחווה. "טוב אחרית דבר מראשיתו" – אם נתאמן שוב ושוב, גם אם כבר עשינו את הטעות, להזכיר לעצמנו איך אנו מרגישים לאחר שאנו עושים את הרצון הרגעי, עם הזמן נלמד לשלוט על עצמנו ולמנוע מעצמנו הרבה דברים מיותרים עוד הרבה לפני שהם קורים, עד שנגיע למצב שבוא אנו חיים בעולם שבו לא צריכים להסתתר מאחורי עץ, אלא התשובה על "אייכה" תהיה – אני בדיוק במקום שאליו רציתי להגיע!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: