תקיעת שופר

המצווה העיקרית של ראש השנה היא כמובן לאכול הרבה תמרים ותפוח בדבש, כמעט… אך לפני זה יש לנו את תפילות ראש השנה, שמזכירות לנו כמה דברים קורים בעולם, וכמה דברים יכולים לקרות אחרת, ולכולם יש השפעה עלינו, ולכן אנו מתפללים ומבקשים על כל העולם ועל עצמנו. והמצווה השניה היא תקיעת השופר.

נשים לא חייבות לבוא לשמוע את תקיעת השופר, אך מי שכן מגיעה כמובן שמקיימת מצווה, וכן נהגו רוב הנשים להגיע לבית הכנסת בזמן תקיעת השופר ולכן כדאי לעשות כן, אלא אם כן זה משבש את כל הסדר בבית עם הילדים וכו'.

תקיעת השופר מורכבת מ 30 קולות שזה לוקח בערך שתי דקות. מאוחר יותר תוקעים עוד פעמיים את אותו הסדר, אך התקיעות האלו כבר לא כל כך חובה, ולכן מי שקשה לה להישאר יכולה להסתפק בתקיעה הראשונה.

——————————

"ולא נתן ה' לכם לב לדעת עד היום הזה" – מדוע משה רבינו אומר לבני ישראל שרק לאחר 40 שנה הם סוף סוף מבינים משהו?

משה רבינו התכוון לרמוז לכל אחד ואחת מאיתנו – נכון, את אישה בוגרת וחכמה, אספת הרבה ידע במהלך חייך, אבל תעשי לעצמך טובה, ואל תניחי את דעתך במה שכבר למדת עד היום, אל תסתפקי במה שהגננת נחמה לימדה אותך על היהדות כשהיית בגנון! אלא תשדרגי את עצמך, את הנשמה, את האישיות שלך!

כמו שבשאר תחומי החיים את מוסיפה ידע, בגדים, אופנה, מתכונים חדשים, כל זה מאוד חשוב לדעת, כי אם לא, אז מה בעצם מטרת החיים… אבל תשאירי זמן גם לדברים "קצת" יותר עמוקים, תסתכלי על עצמך כאילו אף פעם לא למדת, והיום זה היום הראשון שבו את מתבוננת אל בורא עולם ואומרת לו "אבא, אני אוהבת אותך ואני שמחה שאני מתחילה להכיר אותך קצת יותר!".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.