פרשת תרומה – בואו להשתתף בבניית בית המקדש

רוצה לעזור בבנייה?

בורא עולם מצווה – ועשו לי משכן ושכנתי בתוכם. התפקיד שלכם בניי היקרים זה לבנות את המשכן, ואני מה אעשה? אני אבוא לשכון, אבל לא במשכן, אלא בלב של כל אחד ואחד מכם! ושכנתי בתוכם – כל יהודי מרכבה לשכינה, כל יהודי הוא מקום שיש לבורא עולם לגור בו בעולם הזה. ודאי, מה עוד יש לשם יתברך לחפש כאן בעולם, איזו הנאה יש לו? ההנאה היחידה שיש לו הוא מאדם שרוצה ללכת בדרך החיים. היית מסכים להגיע למקום שאין לך בו הנאה? ודאי שלא. כך בורא עולם, נכון, הוא נמצא בכל מקום, גלקסיות אינסופיות, הכל שלו, אבל הוא נמצא שם כל עוד לא מנסים לגרש אותו משם, אך במקום שלא רוצים את בורא עולם הוא לא נשאר בכוח, אלא אומר להם, אתם לא רוצים אותי פה? אין בעיה, תסתדרו לבד, נראה איך החיים שלכם יראו. אבל מקום שיש לבורא עולם הנאה בו, מקום שמזמינים אליו את בורא עולם, אבינו שבשמיים, בבקשה בוא, תראה איך אנו טורחים בשבילך, מתפללים, מברכים, נרות שבת, צניעות, אהבת ישראל, אז בורא עולם אומר, בניתם לי משכן? אז אני בא לשכון בו, כמו שהבטחתי.

גם היום בונים

כן, משכן אמיתי אין לנו. סליחה, תיקון טעות, משכן שעשוי מאבנים ושיש וזהב, כהנים, לויים, נגינה, זה אין לנו, וזה הרבה מאוד, אך גם היום יש לנו משכן אמיתי. התורה מצווה "וכן תעשו" – גם בעתיד, גם בדור שלנו, כשאי אפשר בינתיים לבנות, עדיין אנו צריכים ויכולים לבנות משכן. המשכן שעשוי מחומר הוא רק מעטפת חיצונית, מה שחשוב זה מה שיש בפנים! בלב שלנו צריך להיות מסודר, בלב שלנו צריך להיות נגינה, יופי, שמחה, הבניין מאבנים הוא רק עטיפה לדבר האמיתי. לכן כאשר היה משכן אמיתי, כזה מאבנים וחומר, אך עם ישראל קלקל את הלב שלו, הפנימיות התקלקלה, אז מה נשאר? יש כאן רק שלד חיצוני? אז הגיע טיטוס ושרף אותו. מה הוא שרף? שרף בניין שגם ככה היה הרוס כבר, כי עטיפה בלי פנימיות היא גם ככה הרוסה, קמח טחון טחנת!

טיטוס לא יכול לשלוט על בית המקדש, אלא כל מה שיעשה לא שווה כלום! רק לך, יהודי יקר, יש את הכוח לגרום לחורבן הבית, לשלוט בדברים רוחניים, וכמו שיש לך כוח להרוס, לך יש את הכוח לבנות, לבנות בלב את הפנימיות של המשכן, להזמין את בורא עולם לשכון בלב שלך!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: