כלי בשרי שהתערב עם כלים חלביים

אם בטעות דחפו כף חלבית לתוך סיר עם אוכל בשרי, או להיפך, הרי אסור להשתמש בכף ויש להגעיל אותה על ידי הכנסתה לכלי עם מים רותחים.

מה קורה אם הכף החלבית הנ"ל התערבה עם שאר הכפות החלביות בבית, וכעת אי אפשר לזהות אותה? האם צריך להגעיל את כולן?

מכיוון שרוב הכפות החלביות הן כשרות, ורק באחת מעורב בשר, הרי שאותה כף בטלה ברוב שאר הכפות, ומותר להשתמש בכולן בלי הגעלה. אמנם יש להמתין קודם השימוש בכפות 24 שעות, כדי שהטעם שנבלע בתוך הכף יהפוך לפגום.

—————————-

חודש אלול שיתחיל בע"ה ביום שבת הוא ראשי תיבות "אני לדודי, ודודי לי" – זהו פסוק משיר השירים שבו מבטאת הכלה את קרבתה לחתן שלה, ואת קירבתו אליה וזהו משל לעם ישראל שקרוב לקב"ה.

אבל כמו בחיים, לא תמיד הכל ורוד והאהבה פורחת, יש גם זמנים אחרים. שם בהמשך מופיע הפסוק "אנכי ישנה ולבי ער" – לפעמים אנו מתנהגים כאלו אנו ישנים, הקב"ה מגיע אלינו, רוצה להתקרב אלינו, רומז לנו, אבל אנו כאילו ישנים, לא מתייחסים אליו. לא נעים…

אך אנו לא באמת כאלו אטומים, ולכן הכלה זועקת, נכון, זה נראה כאילו אני ישנה, אני לא מתייחסת אליך בורא עולם, אתה בא, רומז לי, רוצה שאני אתקרב אליך, ואני עסוקה בדברים שלי, עבודה, כסף, מסעדות, ואתה שוב רומז, ואני אומרת לעצמי, איזה מקרה מוזר, ומעניין למה זה קורה, ואני ממציאה את כל ההסברים שבעולם, הכל – חוץ מלהבין שזה אתה מדבר איתי…

ואני יודעת שזה קצת יחס מזלזל מצידי, אבל אני באמת לא כזאת! כן, אני ישנה, אבל הלב שלי? הלב שלי ער, הלב שלי תמיד נשאר לב יהודי, אני תמיד רוצה להיות קרובה אליך, יש טירדות, יש בעיות שמונעות ממני, אני יודעת שזה לא בסדר, אבל עמוק בלב, כשאני זוכה לכמה דקות מחשבה, לכמה דקות של שלווה, עמוק בלב אני תמיד זוכרת אותך!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: