אכילת בשר עם דג

חכמים אסרו לאכול בשר עם דג ביחד משום סכנה, ואסור גם לטגן אותם או לאפות אותם באותו כלי או כשהכלי מלוכלך מטיגון המאכל השני, אך אם טיגנו בכלי בשר או דג ושטפו אותו, מותר כעת לטגן בו את המאכל השני.

לכתחילה אין לאפות באותו תנור ביחד בשר ודגים, אך בדיעבד אם אפו מותר לאוכלם. אם מכסים אחד מהם טוב אזי מותר אף לכתחילה, כך שאם את רוצה לאפות מגשית עם בשר ומגשית עם דג באותו תנור, את יכולה לכסות אחת מהן היטב ויהיה מותר.

לצלות אותם ביחד על רשת של מנגל או משהו פתוח מותר.

—————

כיצד זכה בלעם לכך שמלאך ידבר איתו? פשוט מאוד, כשהוא היכה את האתון שלו, ואז פתאום היא פתחה את פיה והתחילה להוכיח אותו על מעשיו הרעים, הוא התבייש… וכשאדם מתבייש, הגאווה שלו מתפוגגת, הוא מקבל קצת ענווה, וגם הבושה מורידה לו קצת את מאזן העבירות בשמיים, ועל זה הוא זכה באותו רגע להתגלות של מלאך!

כמה פעמים כבר שמעת את המילה "תוותרי"? תבליגי, תעזבי, זה שטויות, לא שווה לריב… ואת חושבת לעצמך, הכל נכון, אבל כמה אפשר…?

נכון, זה קשה, אבל זה קשה במיוחד אם את חושבת שאת מוותרת, אבל אם זוכרת שבעצם המרוויחה הגדולה ביותר היא את, אני זוכה להגיע לדרגה של דיבור עם מלאך רק בגלל הסיבה הזאת! שלא לדבר על כך שאת מחזקת את השליטה העצמית, את העוצמה הנפשית שלך, את הופכת להיות אישה שלימה!

אז בפעם הבאה שחמותך מעירה איזה הערה מעצבנת, בעלך זורק מילה בלי לשים בכלל, או איזו חברה מנסה לפגוע בך ברמז, תזכרי, כמו שאת לא נפגעת אם תינוק בן חודשים מוציא לך לשון, כי את מבינה מה רמת ההבנה שלו לעומת שלך, כך אין שום עניין להתעצבן או להיפגע כשאת מבינה באיזו דרגה רוחנית את כעת נמצאת לעומת השני שעדיין לא הגיע לשם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.