אכילת דגים עם חלב

 

לפי מנהג האשכנזים מותר לכתחילה לאכול דגים עם חלב או גבינה, ואילו לפי מנהג הספרדים הדבר אסור וזאת משום סכנה (בריאותית), אך מותר להניח על השולחן מאכלי דגים ומאכלי חלב.

גם לפי הספרדים, אם בטעות בישלו כבר דגים עם חלב או גבינה, מותר לאכול. וכן מותר לבשל דגים בסיר חלבי (נקי). יש ספרדים שמקילים לאכול לכתחילה דג עם חמאה, ומחמירים רק בדג עם חלב או גבינה.

——————

משה רבינו מקבל בשורה – לאחר המלחמה עם מדיין הוא יסיים את תפקידו בעולם ויפטר מהעולם. אך עם זאת למשה רבינו יש "ביטוח חיים" – כל זמן שהוא לא מוציא את עם ישראל למלחמה, הרי שהוא יישאר בחיים. ומה משה רבינו עושה, מנצל את הביטוח? וודאי שלא, הוא מכריז שיוצאים מייד למלחמה.

ומה עם ישראל עושה? מפתיע לגלות שדווקא הם שהתלוננו על משה רבינו ארבעים שנה בלי הפסקה, פתאום מחליטים להתנגד, הם עושים שביתה איטלקית – זזים לאט, שוכחים חפצים, בקיצור, מעכבים את כל היציאה למלחמה כדי שמשה רבינו לא ימות.

אך האמת היא שאת כבר מכירה את זה, זה לא חדש, יש לך תלונות על בעלך, על הילדים, כל דבר מפריע לך, תורידי נעליים, תאכל יפה, תפסיק לעשות קולות וכו' ולפעמים מרוב תלונות את מתחילה להרגיש, קצת, לא הרבה, שאולי היית יותר מאושרת בלי… ואז הם נוסעים לכמה ימים ואת נהנית מהשקט, אבל מהר מאוד את מתחילה להרגיש בלב, אני קצת מתגעגעת, וההמשך ידוע…

אז למה לך להיות תקועה עם רגשות התסכול והכעס רוב החיים, וליהנות מחום ואהבה רק בחלק קטן, הרי במציאות כלום לא השתנה, כלום חוץ מהמבט שלך…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: