מליחת בשר (לא לצמחונים)

 

מכיוון שאסור לפי התורה לאכול דם לכן יש דבר שנקרא "מליחה" – שמולחים את הבשר או העוף לפני הבישול, כדי להוציא את הדם גם מבפנים, ולא מספיק לשטוף אותו במים מבחוץ.

בדרך כלל רוב הבשר שנמכר בסופר כבר נמלח והוכשר, אך צריכים לוודא זאת, היינו לקרוא על התווית של המוצר או לשאול את המוכר כשמדובר בבשר טרי.

בשר או עוף שמטרתם לצליה על האש בלבד (לא טיגון במחבת) אינם צריכים הכשרה כי במהלך הצלייה הדם יוצא החוצה ולא נשאר עם האוכל.

—————————

"השוחד יעוור עיני חכמים" – ישנן הרבה סיבות מדוע אנו טועים בהחלטותינו… אולי בגלל חוסר ידיעה, או שיש לנו את הידע אך לא שקלנו מספיק את ההשפעות השונות. אך לפעמים סיבת הטעות לא קשורה בכלל לעניין הנידון, לפעמים אנו פשוט משוחדים, והשוחד מעוור אותנו גם אם אנו חכמים… ושוחד הוא לא רק דבר חיצוני כמו כסף גם התאוות, הקנאה, הכבוד, דעות ושטויות שראינו בטלויזיה או קראנו בעיתון וכו', כל אלו גורמים להטיית הלב, וכמו עיוור שהולך בדרך ולא רואה את המכשולים למרות שהוא מאוד היה רוצה, כך את לפעמים מקבלת החלטות שטויות למרות שאין לך שום הנאה מכך חוץ מסיפוק רגעי, ואת אפילו לא מודעת לכך, אלא את בטוחה ש"אני יודעת מה אני עושה"!

מיליוני אנשים מדי יום עושים דברים שלאחר כמה דקות/שעות/ימים הם מתחרטים עליהם, ואלו דברים שהם יכלו להימנע מהם, אך שטות רגעית גרמה להם לשקול דברים בצורה מוטעית!

מה עושים? עצם הידיעה היא כבר טובה…  אבל תזכרי, אותו בורא עולם שנתן לנו נשמה כל כך מורכבת, הוא גם נטע בך את היכולת להגיע אל האמת… אם באמת תרצי לחיות חיים של אמת, ממילא תזכי ליכולת הנפלאה הזאת לקבל החלטות בצורה אמיתית ולראות את החיים בדרך שונה ועוצמתית!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: