השאלת חפצים ועזרה לזולת

אין גבול לכמה פעמים צריכים לעזור לשני, גם אם השכנה הנודניקית שלך כבר עשרים  שנה מתכננת לקנות בלנדר, אבל בינתיים היא דופקת אצלך כל שבוע לבקש אותו כי היא עדיין לא הספיקה, עדיין יש מצווה לתת לה, ובכל פעם את מקיימת מצווה מהתורה של חסד.

וכן אם היא כל פעם מבקשת ממך לשמור "חמש דקות" על הילדים, ואת חושבת לעצמך, היא אוכלת כל שבוע במסעדה ולא יכולה להביא בייביסיטר… עדיין זו מצווה. כמובן שאת לא צריכה להיות פראיירית, אם את מרגישה שמנצלים אותך ואת לא מרגישה טוב עם המצווה אז את יכולה לסרב בעדינות, אבל אל תשכחי שהרבה פעמים הצד השני לא מתכוון לנצל, הוא פשוט לא יודע…

—————————————-

בגלל שנאת חינם נחרב בית המקדש. מה זאת שנאת חינם? סתם לשנוא את השני בחינם? מה פתאום, זה סתם שיגעון לשנוא בלי סיבה…

אלא מדובר שאת חושבת שיש סיבה לשנוא. מישהו לקח לך, עשה לך, פגע בך, ותבעת אותו בבית דין אבל הם פסקו שהוא צודק. עכשיו את כועסת, עכשיו את פגועה, לא מספיק שמישהו גרם לך הפסדים, עוד פסקו שהוא צודק!

אבל זאת שנאת חינם… כי אם כולם אומרים שהוא צודק, וזכותו לעשות כך וכו' אז על מה את שונאת אותו?? רק כי דברים לא הלכו כמו שאת חושבת שהם צריכים להיות?

על זה אומרת התורה – אל תשנא את אחיך בלבבך. אם אין סיבה לשנוא אז צריכים לאהוב!

אבל איך אני יכולה להכריח את עצמי לאהוב אם אני מרגישה כעס וטינה??

אם בורא עולם דורש ממך שתתחילי לאהוב, סימן שזה אפשרי. אם הקב"ה מאמין שאת יכולה לעשות את זה, אז וודאי שאת יכולה. ואת גם יכולה לסלוח לאחותך שהעליבה אותך לפני עשרים שנה, ולחבירה שאמרה עלייך איזו מילה לא טובה ואף אחד כבר לא זוכר את זה חוץ ממך… את הרי יודעת, את מרגישה עמוק בלב שהשנאה והכעסים לא עושים לך טוב, אז מה הטעם בכלל, סתם…?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: