רפואה ושליטת האדם בעולם

חיידקים! איזה יצורים מדהימים. תא אחד בסך הכל, ומצליחים לעשות כל כך הרבה! אין זכר ונקבה, אבל מצויינים בלהתרבות, אין להם רגליים או כנפיים או סנפירים, והם מצליחים לעבור מאדם לאדם, מבעלי חיים לבני אדם, לעבור באוויר, על ידי נוזלים, מצליחים לעבור יבשות, הכל!

אין להם נשק, לא ציפורניים, לא שיניים, לא ארס, לא קוצים רעילים, והם מסוגלים לרתק אדם למיטה, לשתק, להרוג!

אבל תודות למדע, או יותר נכון תודות לשכל האנושי שלא עוצר אף פעם, יש לנו כלים להילחם. הנשק הראשון התגלה כמובן על ידי המצאת הפניצילין, ומאז המלחמה הרבה יותר מסודרת, בוחנים חיידקים במעבדה, מנתחים את המבנה הגנטי, ומייצרים חומר שמתאים למבנה הגנטי של החיידק הספציפי וימנע ממנו להמשיך ולחיות. מה היינו עושים בלי המדע? ובאמת, כולם חייבים להודות שזה מדהים לאיזו רמות הצלחנו להגיע בהתאמת תרופות נגד חיידקים.

אבל עם כל השבחים וההערכה למדע, בואו נסתכל רגע על המציאות.

בימי קדם, עד לפני מאה שנה בערך, לא היו מודעים בכלל לכך שיש כזה דבר "חיידק" – איזה יצור בלתי נראה שעובר בין אנשים וחי בגופם? עקב כך, תנאי הסניטריה היו (כיום במבט לאחור) מחרידים!! רק לחשוב על זה! אנשים היו הולכים לשירותים, מנקים את עצמם, רוב הפעמים עם היד (!), עם אותם ידיים היו אוכלים, כמובן ביד (!) כי לא היו נפוץ הסכו"ם. לא היה כלל סבון, כך שאם אספת חיידקים בידיך, הם פשוט נשארו שם, תראו כמה מזהירים היום מכמות החיידקים במקלדת ובטלפון הסלולרי, וזה משחק ילדים לעומת מה שהיה פעם. עם אותם ידיים היו עושים ברית מילה, נשים היו יולדות, היו נוגעים בפצעים, מנקים שיניים, נוגעים בבעלי חיים, שותים חלב לא מפוסטר (שהיום הוא מחוץ לחוק), אוכלים בשר שעמד בחוץ ללא קירור, דגים, ביצים, הכל!

אמנם הייתה באירופה המגיפה השחורה, שבה מתה כמעט שני שליש מאירופה, אבל חוץ מזה, אנשים חיו.

איך? היום אנחנו עם כל השיטות הכי מתקדמות, שאין לכם מושג אפילו עד כמה הם מתקדמות, ועדיין אנחנו נלחמים בלי קץ בחיידקים, עדיין בני אדם מתים מחיידקים טורפים, מחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, מחיידקים שעוברים על ידי יתושים, בעלי חיים, בשר, עופות, ביצים! מה קורה כאן? כיצד ייתכן בכלל להשוות את העולם הפרימיטיבי של אז לעולם שלנו מבחינה טכנולוגית?? אך עדיין מבחינת שרידות בני האדם המספרים לא השתנו בהרבה! כמו שאז מתו אנשים מזיהומים, גם היום מתים! איך זה יכול להיות, איפה נקודת הכשל?

מה תגידו? שכן, נכון, גם היום יש חיידקים, אבל הרבה חיידקים שהיו מפעם, הצלחנו להכחיד מהעולם לגמרי. זו לא תשובה, כי גם לא התווכחתי שעשינו הרבה, רק אמרתי: בואו נסתכל על מבחן התוצאה, מה המצב היום ומה המצב פעם. כן, הכחדנו חלק מהחיידקים, ומה קרה? פתאום נוצרו חדשים, ואפילו יותר גרועים, וירוס האיידס קיים משנות השמונים של המאה הקודמת ועדיין משקיעים מיליונים בלנסות למצוא תרופה. יש חיידקים שעמידים לכל סוגי האטיביוטיקה, יש חיידקים טורפים שאין לנו מושג מתי כן משפיעה האנטיביוטיקה ומתי לא. שורה סופית: עדיין מתים אנשים ,וכנראה באותם שיעורים, אם לא יותר, רק בארה"ב שנחשבת מהמתקדמות בעולם, מתים כל שנה 100,000 אנשים מזיהומים רק מבתי חולים!! ובכל העולם המספרים מעל 3,500,000 אנשים בשנה!

ועדיין לא התחלתי בכלל לדבר על המחלה שהצליחה לזכות בתואר המפוקפק של הגורם מספר אחד למוות בהרבה מדינות בעולם, הרי המחלה הנוראה שקוראים לה "סרטן". לידעתכם, עד לתקופת המהפיכה התעשייתית באירופה בשנות ה 1800, לא היה שום זכר לסרטן בהיסטוריה העולמית! לא מבחינה רפואית, לא ארכיאולוגית, לא בספרי הרפואה, כלום! מחלות אחרות היו, כמו שומנים, לב וכו', אך סרטן לא היה קיים בעולם כלל! אז מי המציא אותו? וכמה אנשים נפטרים מסרטן כל שנה? וכמה מילארדים מושקעים כל שנה במחלת הסרטן?

אז מה קורה פה? המצב הרפואי השתפר בעולם או לא?

לי נראה ברור שהמצב נשאר פשוט אותו הדבר! כי לפי ההגיון הבריא, אם היו פעם 10 סוגי חיידקים והצלחנו להכחיד אותם, אז לא היו צריכים להיות יותר חיידקים! אין שום היגיון להיפטר מעשר סוגים כדי לפתח עשרים אחרים!

אלא מה, אם היינו מצליחים להיפטר מהחיידקים לגמרי, היינו בטוחים שאנחנו שולטים בעולם, לא צריכים יותר תפילות, תהילים, הרגשה שאנחנו צריכים את בורא עולם, הרי אנחנו יכולים הכל! אז מה קרה, כל מה שאנחנו מצליחים לפתור, חוזר בפנים חדשות ממקומות לא צפויים בכלל, אלא שאנחנו עסוקים מדי לחגוג את ההצלחה, ולדאוג לצרות החדשות, שאנחנו לא שמים לב מה קורה כאן בכלל, היה לכלוך, שפכת עליו לכלוך אחר ואתה שמח שהצלחת להעלים אותו!

מסקנה? אין לי כמובן, אבל השולחן ערוך אומר לך, אתה הולך לרופא? מצוין, לא מצוין שאתה חולה כמובן, אלא מצוין שיש רופאים ושבורא עולם נתן להם שכל להמציא רפואות, אבל לפני זה תתפלל, תגיד לבורא עולם, אני יודע שאתה המצאת את החיידקים, וזה שנפטרים מאחד לא אומר שלא יבוא שני, אז תעזור לי אתה, שהתרופה שהרופא נותן לי תעבוד כמו שצריך, כי אתה התרופה האמיתית!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: