חלב שלא נחלב ליד יהודי

חכמים אסור לשתות חלב שלא היה תחת השגחה מזמן החליבה, ולכן אסור לשתות חלב שאין עליו אישור כשרות שהוא נחלב בהשגחת יהודי.

מי שנמצאת בחוץ לארץ במקום שקשה להשיג חלב של יהודי ויש פיקוח ממשלתי שלא יערבו בחלב דברים שאינם כשרים, יכולה להקל ולשתות חלב של אינם יהודים, אך עדיף להימנע מאחר שרוב הפוסקים אוסרים גם אם ידוע שלפי חוק אסור לערב בחלב דברים אחרים.

אמנם לגבי אבקת חלב נכרי המגיע ממדינה שיש בה פיקוח ממשלתי, אפשר להקל, במיוחד לגבי ילדים שרוצים שוקולד או מעדני חלב שיש בהם תערובת אבקת חלב נכרי וכן אבקות חלב לתינוקות וכו' ואכן יש אישור שהחלב הוא של פרה. לגבי מבוגרים עדיף להחמיר למרות שהדבר אינו אסור.

——————

את נוסעת לצפת, עוצרת בדרך להתרענן, קוראים לזה חניה לא מסע, המסע הוא לצפת. מדוע אם כן התורה קוראת לחניות של בני ישראל בדרך לארץ בתור "מסעות" ולא "חניות"?

פשוט מאוד, כשאת נוסעת לצפת המטרה היא אחת – להגיע לצפת, אלא שצריך בדרך לעצור לנוח, לאכול למתוח שרירים וכו' אבל אם היית יכולה להגיע בשניה לצפת היית מוותרת על החניות בדרך.

אך אם הקב"ה היה רוצה להביא את בני ישראל לארץ ברגע אחד, האם לא היה יכול לעשות כן? ודאי שכן! אז למה הוא הוביל אותם בכל הדרך עם כל החניות האלו? כי לכל חניה היתה תכלית! כל חניה הייתה מעין אימון לחיים, התגברות, לקבל את דבריו של הקב"ה לנסוע לכאן ולעצור כאן, למרות שזה לא תמיד מובן.

גם בנתיב החיים שלך יש הרבה עצירות, הרבה עיכובים… אך שימי לב לא להתבלבל ולחשוב שאלו "סתם" עיכובים, אלא יש סיבה ותכלית לכל עיכוב, לכל טרדה, כל תחנה בדרך היא מטרה בפני עצמה, מסע פרטי שאת משלימה!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: