פרשת בלק

נתקע לך הרכב?

בלעם יצא לדרך, בדרך אל האושר, לקלל את בני ישראל כמובן. נוסע לו על חמורו. באמצע הדרך, האתון שלו רואה מלאך ה'! האתון כמובן זזה הצידה, סוטה מהכביש הראשי לדרך עפר צדדית. בלעם לא מבין מה קרה, נותן לה מכה, מה את עושה?! איך את נוסעת?? מנסה לחזור לכביש הראשי.

שוב היא רואה מלאך, עכשיו אין לסטות הצידה, אז בחוסר ברירה היא נמרחת על גדר השולים, וכמובן שרגלו של בלעם נמחצת בין גוף האתון לגדר ההפרדה, איי! מה את עושה?? מכה אותה! חתיכת אתון שכמותך…

נכון, היא אתון, ומה אתה עושה מר בלעם?? אתה לא אתון? אתה לא רואה שמשהו לא תקין כאן? מאותתים לך מהשמיים חמודי, מה אתה מרביץ לאתון? אתה לא מבין פעם ראשונה? נשלח רמז נוסף… לא מבין רמזים קטנים? אפשר להגדיל אותם, אבל רק תבין כבר!

 

הבנתי, עשיתי שטויות אז זה ה' תקע לי את הרכב

אם בלעם היה מבין את זה, כבר מצבו היה טוב, ואם אתה הבנת, אז מזל טוב, שדרגת את עצמך מעל לרמה של בלעם!

אתה נוסע בדרך, פתאום מישהו חותך אותך מהצד, כמעט נכנס בך, ברגע האחרון אתה מצליח לזוז חצי מטר שמאלה. ואז אתה ממטיר עליו מטר של קללות (חבל/מזל שהוא כבר לא פה לשמוע את זה…).

מגיע הביתה, מספר לאשתך, אל תשאלי מה היה לי, איזה אידיוט אחד כמעט נכנס בי, מי נותן לאנשים האלה רישיון נהיגה??

אבל רגע, אתה זוכר שאתה כבר לא בלעם…?

אז זה לא בטעות, זה לא שהחמור החליט לזוז שמאלה במקום לא מתאים, ואתה עכשיו מגיב בכעס כמו בלעם, אלא יש כאן איתות מהשמיים…

עד כאן חלק א'… אבל זה לא הסוף.

תגיד לי, המלאך שהגיע אל בלעם (או הנהג שהגיע אליך…), הגיע בשביל להעניש אותו כי עשה שטויות? זה היה מלאך שחור מפחיד? אולי מלאך אש מהגיהינום???

לא. תראה טוב מה כתוב שם, זה היה מלאך של רחמים!

כן יקירי, המלאך לא הגיע להעניש, המלאך בא להציל, הוא בא לעצור אותך כי אם תמשיך בדרך שאתה הולך כרגע, אתה תוביל את עצמך לדרך ללא מוצא, לסוף לא טוב.

חמודי, אתה בעצמך הולך לקלקל לעצמך! אז בורא עולם מרחם עליך ושולח לך מלאך! אלא מה, המלאך לא יתחיל לדבר אתך באמצע הרחוב, היי איציק מה שלומך, אני מלאך מהשמיים, ה' אמר שלא כדאי ללכת לאן שאתה הולך… איך ידבר אתך המלאך, מה אתה הבבא סאלי…?

אז הוא רומז לך בעדינות, חמוד שלי, לא כדאי לך, אני עושה את זה בשבילך, זה לא לטובתך לעשות מה שאתה חושב שהוא טוב.

אז פעם הבאה במקום להתלונן תנסה להגיד תודה, במקום להסתכל על השני שקלקל לך, תסתכל לשמים, תגיד לבורא עולם תודה, תודה שעדיין איכפת לך ממני, שאתה עדיין שולח מלאכים לאותת לי!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: