פרשת פנחס

חם לך? כאן אפשר להתאוורר קצת

בני ישראל עשו טעות, טעות חמורה, אחת מהיקרות ביותר, זה עלה להם ב 24 אלף מתים, כזה מספר של מתים לא היה בכל מלחמות ישראל.

מה קרה, מדוע מתו כל כך הרבה? האויב השתמש בנשק לא קונבנציונלי? המודיעין לא אסף מידע בזמן? ארה"ב לא שלחה מספיק סיוע?

לא, יותר גרוע.

מה? פצצת אטום?

כמעט. כי יצר הרע הוא יותר מפצצת אטום, הפצצה מגיע לאחר שהיצר הצליח לעבוד עליך.

אוקי, אז מה קרה שהיצר כאן הצליח לעשות מה שהוא בדרך כלל לא מצליח?

רגע, מי אמר שהוא לא מצליח תמיד? לי נראה שהוא תמיד מצליח באותה שיטה. ההבדל היחיד שהוא שכאן הוא הצליח לעבוד על ציבור שלם, ובימים רגילים הוא מצליח לעבוד רק עליך…

טוב, אז מה היה פה?

פשוט מאוד, הלכו במדבר, יצאו קצת להסתובב מחוץ למחנה לראות אם יש משהו מעניין, נהיה להם חם. עכשיו תחשוב, מה לובשים במדבר? יש בגדי כותנה?

ודאי שלא, יש צמר מהעיזים. אז חום של 40 מעלות ובגדי צמר, קצת מוגזם… עברו ליד חנויות בכיכר המדינה, ראו בגדים נוחים, יותר מאווררים ממה שהם לובשים, וגם בפנים יש מזגן אז נעים אפילו סתם להיכנס, אז אתה נכנס, מה קרה, מה זה אסור?

לא, לא אסור. אבל בפנים עומדת איזו מוכרת צעירה עם בגדים לא צנועים, מתחילה לחייך אליך, כמה מילים ו… זהו, שכחת מבורא עולם, עכשיו אתה מובל כמו כבש לשחיטה אפילו בלי לשים לב.

 

מי הבוס כאן?

כמה פעמים עברת ברחוב, פתאום שומע איזה קול של אופנוע, פשש איזה קול של מנוע… נשמע איזה משהו כבד, ואתה כמובן צריך לבדוק מה זה, ברור, זה מאוד מעניין. ומה זה בסוף? כן, לא אופנוע כבד כמו שחשבת, סתם טוסטוס טרנטה, אבל הוא לא נוסע לבד, יש עליו מלאך חבלה, שחור כמובן, אבל הוא לא לובש שחורים, אלא הוא התחפש יפה, כמובן בחורה לבושה בבגדי פריצות… היצר הרע התחפש בדיוק למה שצריך כדי למשוך אותך כמו שמושכים דג, הקרס תקוע לדג בפה ומישהו מושך את החכה והוא נגרר כמו איזה סמרטוט.

יקירי, ככה אתה תופס מעצמך? שיעשו ממך סמרטוט?

אבל הרב, זה קשה…

מצוין, אם זה היה קל זה לא היה שווה כלום, איך היית מרגיש שניצחת? ברור שזה קשה, כי בורא עולם רוצה לתת לך להרגיש את שני הצדדים של אותו מטבע, הראשון הוא שאם אתה נגרר אתה סתם חתיכת סמרטוט של יצר הרע, אבל מצד שני, כשאתה כן מצליח להתגבר, ואתה הבוס, בורא עולם רוצה שתשמח ממה שעשית, והשמחה באה רק על אתגרים ששווים משהו, לכן האתגר קשה, כדי שבאמת תהיה לך סיבה לשמוח, אז למה שלא תרוויח פעמיים? גם תתגבר וגם תרגיש שאתה גבר!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: