פרשת שופטים

הרב, באמת אני לא יכול

אתה מכיר את זה שאתה קם בבוקר ומרגיש שכל הגוף שלך כואב מעייפות? לא, זה לא שאתה לא רוצה לקום עכשיו להניח תפילין, לברך את בורא עולם, להתפלל, אתה בטח רוצה, אבל מה לעשות, הגוף מפורק מעייפות, השרירים לא זזים…

אומרת התורה "שופטים ושוטרים תתן לך" – אם אתה רוצה להאמין לגוף שלך, שהוא לא מסוגל בלי לישון, או שהוא חייב עכשיו לשתות משהו, לעשן, לאכול וכל הדומה לזה, קודם תוודא שמינית על עצמך שופטים טובים, שוטרים שיאכפו את החוק.

בוא נבדוק, באמת אין לי כוח?

ואם עכשיו חבר היה מתקשר ואומר שנוסעים עוד כמה דקות לטיול בטבריה, לא הייתי קם?

ברור שכן.

אז קודם כל תמנה שופט אובייקטיבי, האם באמת קשה לעשות מה שבורא עולם מבקש…? או שסתם יצר הרע מבלבל לי את המוח?

וגם אם קשה, באמת קשה, מה אני כזה חלש שאני לא יכול לעשות זה אם קצת קשה? יכול, נכון?

אז לא קרה כלום, אני אעשה גם כשקשה. איך אומרים "קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים…".

יפה, אחרי שכבר מינית שופט, ואתה יודע באמת מה טוב בשבילך, אתה יודע שלעשות את רצון בורא עולם, אבא שלך שבשמיים שאוהב אותך, זה הדבר הכי אמיתי וטוב לעשות, צריך למנות שוטר… כן, לדעת זה עדיין לא מספיק, צריך את הכוח לקום ולעשות.

תפסיק לרחם על עצמך

שוטרים רחמנים זה נחמד, במיוחד אם עכשיו תפסו אותך מדבר בטלפון ללא דיבורית, ואתה מתחנן לשוטר שירחם עליך, כי בדיוק סבתא שלך, זאת שחולת לב (ונפטרה לפני שנה) התקשרה אליך מבית החולים והיית חייב לענות לה… בפועל אתה יודע מה הסיכוי שזה יעבוד, שוטרים רחמנים יש רק באגדות (האמת שגם באגדות אין כאלה, אבל לא משנה…). אבל מה, שנינו יודעים את האמת, השוטר צודק… לא נעים להודות, ובטח לא נעים לשלם את הקנס, אבל השוטר כבר שמע את כל סיפורי הסבתא האלו, את זה תשמור למישהו אחר…

חמודי, אם השוטר לא מקבל את הסיפורים, אז איך זה שאתה מאמין להם?!

כן, הגוף מספר לך שאין כל אפשרות לעשות מה שצריך, כי עכשיו זה מקרה מיוחד, ורק פעם אחת תוותר, אחרי זה אני אחזור בתשובה, ממחר אני מתחיל, ושאר סיפורי סבתא… תהיה גבר, אתה הרי יודע את האמת, אז למה אתה מאמין לסיפורים האלה?

בטח שאתה יכול לשמור שבת, להתפלל, ללבוש ציצית, לשמור את העיניים!

קשה?

בטח, אבל תהיה שוטר של עצמך, אתה תחליט, לא היצר יחליט עליך! הבטחה שלי (בשם בורא עולם כמובן), תעשה את הדבר האמיתי ותראה איך אתה מתחיל להיות מסוגל לכל, איך פתאום נעלמים המשפטים החלשים האלה, לא יכול, לא רוצה, לא מסוגל… פתאום תגלה בעצמך שאתה תותח פי מאה ממה שחשבת, כי מי שהולך בדרך ה', לא מפסיד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.