טבילת כלי חשמלי

גם חלק מהכלים החשמליים הנקנים מאינו יהודי צריכים טבילה, כגון קומקום חשמלי, בלנדר, טוסטר וכו'.

אם אתם חוששים שהכלי יתקלקל בטבילה אז ישנה אפשרות לתת אותו לטכנאי יהודי שיפרק ממנו חלק חשוב ואז ירכיב שוב, ואז הכלי ייחשב כאילו הוא נעשה על ידי יהודי.

אפשרות אחרת היא לתת את הכלי במתנה לאינו יהודי ואז להשתמש בו בהשאלה, כי רק כלי שעברו לרשות יהודי צריכים טבילה, אך לא כלי שנשאר בבעלות אינו יהודי. יש לשים לב שהנתינה תהיה אמיתית ולפי ההלכה.

——————————

"ראה אנוכי נותן לפניכם ברכה וקללה" – מדוע התורה אומרת "ברכה וקללה"? הרי הייתה צריכה להגיד לנו "ברכה או קללה".

התורה רוצה לרמוז לנו, כל דבר שעובר עלינו בעולם הזה מורכב גם מקללה וגם מברכה, אין טוב מושלם ואין רע מושלם, הרי כמה פעמים קיבלנו דברים שרצינו ובסוף התברר שזה רק קלקל לנו, בין אם רואים את זה בטווח הקרוב, כמו רוב התאוות בעולם – את שמחה לקבל קינוח מפנק, אך משלמת במשקל, שומנים בדם וכו' וכן הלאה, ובין אם רואים את הרע רק שנים לאחר מכן, שאת מתחרטת שבכלל עשית את הצעד הזה, וחבל שבכלל התחתנת עם היצור הזה (לא אצל יהודים!) או שקנית את החפץ הזה שכל כך רצית… וכן הפוך, לפעמים אנו מתאכזבים שלא הצלחנו לקבל משהו שמאוד רצינו, ולאחר שנים אנו מגלים איזה מזל היה לנו!

אבל התורה ממשיכה "את הברכה אשר תשמעו אל מצות ה'" – כאן יש רק ברכה! מדוע? כי אם נרצה או לא נרצה, העולם הזה הוא רק זמני, ולכן כל מצב הוא רק חלק מתמונה גדולה, וכל עוד את לא רואה את כל התמונה את לא יכולה לדעת האם הצעד שאת עושה הוא טוב או רע… אך אם את זוכרת את אבא שלך שבשמיים, את בורא עולם, ואת קרובה אליו, את זוכרת שאצלו כל התמונה גלויה, ואם את עובדת לפי ההנחיות שהוא נתן לך, אז את יכולה להיות בטוחה שכל מעשה שלך הוא רק טוב ללא רע כלל, וכל מה שקורה במהלך הדרך הוא רק עוד צעד שמקדם אותך לכיוון השלמות והאושר!

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: