חציצה בטבילת כלים

 

כשמטבילים כלים יש לשים לב שלא תהיה חציצה (משהו שמונע את נגיעת המים בכל הכלי), כגון תווית מחיר, מדבקה של היצרן, לכלוך מאוכל שנשרף וכו'.

וכן יש להרטיב את הידיים לפני שמטבילים את הכלי, כי במקום שאנו מחזיקים אותו המים לא יכולים להגיע, וגם לאחר הרטבת הידיים יש להחזיק את הכלי בעדינות בתוך המים  ולא ללחוץ חזק. אם אפשר, עדיף לשחרר לשנייה בכלל את האחיזה בכלי. בכל מקרה, זה לא עוזר שמזיזים את היד ממקום למקום אחר בכלי אם המים לא יכולים להגיע, כי צריך שהמים יגעו בכל הכלי בבת אחת לפחות לרגע אחד.

——————————

"ראה אנכי נותן לפניכם היום ברכה וקללה" – זכות הבחירה ניתנה לאדם, והקב"ה גם רוצה שתבחרי בדרך הטובה, למרות שהיא מצריכה יותר השקעה. אך יש לזכור, ישנן דרכים שנראות קלות, ובסוף מתברר שהן מאוד ארוכות, וכן להיפך.

לדוגמה אדם כעסן (גברים כמובן…) עצבני. מישהו מעצבן אותו, ישר מתחיל צעקות ואיומים, ובאמת אנשים מנסים לא לעצבן אותו, אז זה משתלם דווקא, נכון, הוא השולט על המצב? או שלא…?

האמת היא שהוא הופך להיות אדם מסכן… כל דבר מעצבן אותו, כמה שאנשים ינסו לא לעצבן אותו זה לא יעזור, כי הוא יתחיל להקפיד על דברים אפילו יותר קטנים. ומה יעשה עם אנשים זרים שלא מכירים את השטויות שלו…? ומה הוא יעשה עם הפקקים? על מי הוא יצעק ויתעצבן? על שוטרי התנועה שחסמו את הרחוב…? על הילד המסכן שלו שבטעות לכלך לו את הבגדים ולכן הוא יצא מאוחר מהבית…? על הפקח שנתן לו דו"ח…? בקיצור, שולט הוא בטוח לא…

אבל אדם שמנסה להתגבר על הכעס?

זה ארוך בהתחלה, זה קשה, לוקח זמן להתגבר, לקרוא קצת ספרי מוסר. את יודעת איך זה כשמישהו מעצבן אותך, את מרגישה איך הר הגעש הולך להתפוצץ, איך נהייה לך חם, איך העשן יוצא לך מאף… זה כמו לעצור קטר רכבת דוהר! בטח, זו מלחמת עולם שלישית!

אבל אחרי חודש, חודשיים, שנה של התגברות, פתאום את מגלה שמעצבנים אותך וזה לא מזיז לך כולם, כעת את בדרך הקצרה… את רגועה.

אז מי מרוויח כאן? העולם מתהפך ואת רגועה, האין זו הדרך הטובה ביותר??

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: