יין פוטר את שאר המשקים

מכיוון שיין הוא המשקה החשוב ביותר שיש לו ברכה משל עצמו, הוא פוטר את שאר המשקים מברכה, כמו שלחם פוטר את שאר המאכלים מברכה.

ולכן אם מגישים לשולחן יין, מיצים ושאר משקאות, מברכים על היין ואז אין מברכים על שאר המשקאות.

אם הגישו את היין לפני שהביאו את שאר המשקים, אזי יש לכוון בראש שהברכה של היין תפטור את שאר המשקים שיביאו בהמשך, אך אם אפשר עדיף לחכות כמה דקות עד שיביאו את שאר המשקאות.

כל זה מדובר שלא בשעת הסעודה, אך בשעת הסעודה בכל מקרה לא מברכים על שאר המשקאות חוץ מיין.

———————————-

ועתה ישראל – "מה" ה' אלוקיך דורש מעימך. ישנם זמנים שבהם את טרודה אף יותר מהרגיל, את עסוקה מבוקר עד ערב, רצה, מדברת, מסדרת, חושבת איך לארגן דברים… ואז איכשהו את נזכרת שיש איזה משהו שנקרא נשמה, וצריכים לעשות דברים גם בשבילה, אבל את חושבת לעצמך, מה אני כבר יכולה לעשות עכשיו כשאני כל כך עסוקה עם הילדים? מה כבר יועילו איזה כמה דקות כשאני כל היום טרודה בכספים ופרנסה? מה כבר תועיל התפילה שלי אחרי שרבתי עם בעלי ואין לי מצב רוח? עדיף לחכות לזמנים יותר רגועים ואז אני אשקיע בעצמי ובבורא עולם כמו שצריך…

על זה אומרת לך התורה – יקירה, את טועה. נכון, יש זמנים יותר לחוצים שבהם אין הרבה מה לעשות, אבל הקב"ה רוצה ממך דווקא את המעט הזה, "מה ה' אלוקיך דורש ממך" את ה"מה אני כבר יכולה לעשות", זה הדבר הכי טוב, וזה הדבר שצריך לעשות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.